Figyelmeztető üzenet

Az űrlap le van zárva, ezért nem lehet kitölteni.

III. BGK Ipari és Szakmai Nap

„Fókuszban a gyakorlatorientált mérnökképzés”

2019. május 28. (kedd) 10:00 - 15:00 óra
ÓE BGK  1081 Budapest, Népszínház utca 8.  II. emelet 252-es "Bánki Donát" terem

A Ipari és Szakmai Napon való részvétel előzetes regisztrációt követően ingyenes!

Az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar kiemelt feladatának tartja - a felsőfokú utánpótlás biztosítása érdekében - a műszaki képzési területek fejlesztését, melynek megvalósításáért minél szélesebb körű együttműködést kíván kialakítani az ipari és szakmai partnereivel.

Az előző év végén egy online kérdőívvel megkérdeztük az ipar szereplőit, hogyan vélekednek az oktatásunkról és hallgatóink szakmai felkészültségéről, a mérnökhallgatóinkkal szemben támasztott és elvárt szakmai kompetenciákról. Kérdőívünket 30 cég töltötte ki, akik döntő többsége támogatta azt az elképzelést, hogy egy szakmai fórum keretében egyeztessünk az ipari igények által megfogalmazott gyakorlatorientált mérnökképzésről.

Ennek szellemében a „III. Ipari és Szakmai nap” megrendezésének alapvető célja és központi témája, hogy az együttműködni kívánó felek elméleti és gyakorlati tudásbázisukat, kapcsolatrendszerüket a közös szakmai céljaik érdekében együttesen mozgósítsák, ezzel is hatékonyabbá téve, és a valós ipari igényekhez igazítva a gyakorlatorientált mérnökképzést. Ezt a célt közös oktatási programok szervezésével, szakmai gyakorlóhelyek biztosítására irányuló együttműködési keretek kialakításával kívánjuk megvalósítani.

09:30 - 10:00 Regisztráció

10:00 - 10:10 Megnyitó, köszöntés
  Balogh József dékáni titkárságvezető, ÓE BGK

10:10 - 10:25 Az Óbudai Egyetem az ipar és az oktatás szolgálatában
  Prof. Dr. Réger Mihály rektor, Óbudai Egyetem

10:25 - 10:50 Ipari kapcsolatok fontossága a Bánki Kar életében.
  Fókuszban a gyakorlatorientált mérnökképzés!
  Prof. Dr. Rajnai Zoltán dékán, ÓE BGK

10:50 - 11:35 Az ipar elvárásai és igényei a leendő mérnökökkel szemben
  Ivanics Lajos tulajdonos, ügyvezető igazgató, IVANICS Csoport
  Ladányi Krisztina kompetencia és szervezetfejlesztési egységvezető, Magyar Suzuki Zrt.
  Gergely Zsolt, HR vezető, IT Services Hungary Kft.

11:35 - 11:45 Kávészünet

11:45 - 13:15 Projektek és laborok megtekintése
  (Ipari CT anyagvizsgáló labor, Koordinátra mérőlabor, Catia labor, Biogáz labor,
  Cloos Robothegesztő labor, Gépműhely, Járművek, Drón)

13:15 - 13:45 Ebéd

13:45 - 14:45 Interaktív konzultáció a szakmai és oktatási együttműködés konkrét lehetőségeiről, feltételeiről
  - szakmai gyakorlóhelyek
  - duális és kooperatív képzés
  - projektmunka tárgy
  - járműves hallgatói projektek
  Prof. Dr. Rajnai Zoltán dékán, Balogh József dékáni titkárságvezető, ÓE BGK

14:45 - 15:00 Zárszó
  Prof. Dr. Rajnai Zoltán dékán, ÓE BGK

REGISZTRÁCIÓ

*A csillaggal jelzett adatok megadása kötelező!