Kutatási projekt diákoknak a HBM Kutatóközpont irányításával

Napsugárzás intenzitás mérő és szélsebesség-mérő rendszer felállítása

Az Óbudai Egyetem HBM Kutatóközpontjának irányításával a 2007-ben indult Jedlik-kutatási projekt folytatásaként a Bánki Donát Gépész- és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar végez önálló munkát, adatbázist hozva létre a hazai kommunális hulladéklerakókról. Partnerek többek között a BME Energetikai Gépek és Rendszerek Tanszék, a Naplopó Kft  valamint a KFKI ELKH Energetikai Kutatóközpontja. Az érdeklődő Hallgatók számára a HBM Kutatóközpont  látogatást szervezett, megújuló energia témakörében a KFKI-ban, itt a napsugárzás intenzitását különféle napelemekkel és piranométerekkel mérik.

Kutatási projekt leírása

A cél a Pusztazámori Regionális Hulladékkezelő Központ, 1. ütem 55 m magas, ideiglenesen lezárt dombján mérések végzése, a dombhatás megállapítása céljából, diák kutatás keretében.