Gépészeti és Technológiai Intézet a a XXIX. Fiatal Műszakiak Tudományos Ülésszakán

2024. március 21-22. között Kolozsváron került megrendezésre a XXIX. Fiatal Műszakiak Tudományos Ülésszaka, melyen a Gépészeti és Technológiai Intézet kiemelkedő jelenléttel, 12 fővel képviseltette magát. A konferencia rangos eseménye volt az egyetemi életnek, lehetőséget adott a fiatal tudományos tehetségeknek arra, hogy bemutathassák tudományos kutatásaikat és eredményeiket.

Az Intézetünk részvételét több oktató és hallgató erősítette, akik aktívan vettek részt előadóként és szekció elnökként az eseményen. Büszkeséggel töltött el bennünket, hogy karunk Dékánja Prof. Dr. Rajnai Zoltán plenáris előadóként szerepelt a konferencia programjában és az Erdélyi Múzeum Egyesület kitüntetését,  Fides et Vocatio díjat vehetett át.

A résztvevőket illetően fontos kiemelni, hogy minden szinten – BSc, MSc és PhD képzésben résztvevők egyaránt – képviseltették magukat. Ez a sokszínűség és a különböző szinteken való részvétel lehetőséget teremtett a tapasztalatcserére és a tudományos párbeszéd elmélyítésére.

A konferencia során lehetőség nyílt új kapcsolatok kialakítására, az aktuális kutatási eredmények megosztására és az együttműködés lehetőségeinek feltárására. Reméljük, hogy ez az esemény inspirációval szolgált mind az oktatók, mind pedig a hallgatók számára, és hozzájárul a tudományos közösség fejlődéséhez és összetartásához.

Az Intézetünk által bemutatott kutatási eredmények a fiatal tehetségek támogatásának és fejlesztésének fontosságát hangsúlyozzák, és remélhetőleg büszkeséggel töltik el a Kar és az Intézet minden munkatárását.

Stadler Róbert Gábor
egyetemi tanársegéd, GTI-ATT