Bejelentkezés és időpontegyeztetés
a 12 alkalmas ingyenes egyéni tanácsadásra:
jok.pszichologusok@bgk.uni-obuda.hu
Fogadási idők
- Hétfő 10-13 és 14-17 óra között
- Kedd 9-12 és 13-17 óra között
- Szerda 9-13 óra között
- Csütörtök 14-17 óra között
Palotás Andrea
okleveles pszichológus
Tanulmányait a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karán végezte Klinikai- és Egészségpszichológia specializáción.
Sémakonzultáns jelölt, tehetségfejlesztési szaktanácsadó, mediátor. Jelenleg iskolapszichológusként dolgozik, főként önismeret, stresszkezelés, teljesítményszorongás és tanulási nehézség fókuszú foglalkozásokat tart.
Jelentős szakmai tapasztalatokra tett szert a Ráckeresztúri Drogterápiás és Addiktológiai Központban végzett munkája során.
Karas Míra Borbála
okleveles pszichológus
Tanulmányait az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karának Tanácsadás- és iskolapszichológia szakirányán végezte, mindemellett egy multinacionális cégnél HR területen is dolgozott.
Tanulmányai során az ELTE Kortárs Segítő Csoportjának önkéntes tagjaként tevékenykedett, ahol főként egyéni esetvezetéssel foglalkozott. Ezen felül nemzetközi és magyar diákok tréningjeinek kidolgozásában és lebonyolításában is részt vett. Egyetemi kutatásai során a női jóllét témáival foglalkozott.
Jelenleg a Bánki Jólléti Program pszichológus munkatársaként egyéni tanácsadás és csoportos tréningek által támogatja az egyetem hallgatóit.
Szeglet Flóra
okleveles pszichológus
Pszichológusi diplomáját az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Karának tanácsadás- és iskolapszichológia specializációján szerezte, képzésben lévő pár, – és családterapeuta. Jelenleg egy terápiás központban felnőtt egyéni tanácsadást, valamint pár, – és családterápiás üléseket vezet. Legyen szó akár szakmai, akár magánéleti nehézségekről a tanácsadás közös lélektani terében a humánus jelenlét, a személyes hitelesség, valamint az őszinteség híve. Legfőbb célja, hogy a hozzá fordulók megtapasztalhassák a befogadó, nyitott, empatikus légkört. Véleménye szerint a tanácsadás egy kölcsönös folyamat, ahol elkötelezett jelenléttel mindenki számára elérhetővé válik a kívánt változás. Szeretettel várja egyéni tanácsadásra a hozzá forduló egyetemi hallgatókat és munkavállalókat.
Gyakran Ismételt Kérdések
Hogyan tudnak a hallgatók egyéni tanácsadásra jelentkezni?
A Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar hallgatóinak jelentkezése minden esetben a “jok.pszichologusok@bgk.uni-obuda.hu” email címen keresztül zajlik. A hallgatók itt egyeztethetnek időpontot pszichológusainkkal – a honlapon is megjelenített fogadási időkön belül.
Jelentkezésük során kérjük a hallgatókat, hogy adják meg a nevüket, a számukra potenciálisan megfelelő idősávokat, és megkeresésük okát. Ezt követően pszichológusaink egyeztetnek a hallgatókkal a lehetőségekről. Amennyiben a hallgató 5 napon belül nem válaszol a megajánlott időpontra, abban az esetben az időpont más számára is kiosztásra kerülhet.
Helyileg hol zajlik az egyéni tanácsadás?
Az egyéni tanácsadás Budapesten a Népszínház utca 8. ‘J’ épületének 3. emeletén, a 325-ös szobájában zajlik. Kérjük a hallgatókat, hogy pszichológusainkat a terem előtt várják majd a megbeszélt időpont idejében.
Hogyan zajlik az egyéni tanácsadás?
A tanácsadás során személyes konzultációk útján ingyenes pszichológiai támogatást vehetnek igénybe a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar hallgatói. Az életvezetési tanácsadás előre egyeztetett időpontban, képzett pszichológusokkal történik, titoktartás mellett.
Milyen nehézséggel vagy kérdéskörökkel foglalkozunk a tanácsadási folyamat során?
Nagyon sokrétű nehézséggel lehet egyéni tanácsadás keretén belül foglalkozni. Segítségül itt van pár példa arra, hogy milyen elakadásokban tudnak pszichológusaink támogatást nyújtani a hallgatók számára:
- döntéshozatali problémák, bizonytalanság a jövővel kapcsolatban, pályaválasztás kérdésköre
- munkahelyi vagy iskolai nehézségek, túlterheltség kezelése, munka-magánélet egyensúlyának javítása
- önismereti kérdések, önértékelés javítása, önérvényesítés
- kapcsolati nehézségek, problémák
- kommunikációs problémák vagy konfliktusok kezelése párkapcsolatban, családban, munkahelyen
- stresszkezelés, motivációhiány
- időmenedzsment, halogatás
- reziliencia fejlesztése, változások kezelése
- érzelmek felismerése, érzelemkezelés
- önszabályozás fejlesztése
Mi nem tartozik bele a tanácsadási keretekbe?
A pszichológiai tanácsadás nem jelent egészségügyi ellátást, sürgősségi esetek kezelését, pszichoterápiát vagy pszichiátriai gondozást, hanem segítő és támogató beszélgetést, konzultációt jelent. Amennyiben a hozott probléma megismerése után a továbbküldés indokolt, jelezni fogjuk a hallgató számára.
Mi történik, ha a probléma megoldása egyéb szaksegítséget igényel?
A konzultáció során, ha a továbbküldés indokolt, segítünk abban, hogy a hallgató megismerje a társadalombiztosítás által finanszírozott vagy önköltséges ellátóhelyeket, lehetőségeket.
Mire lehet számítani az tanácsadási folyamat során?
Az egyéni tanácsadás során a hallgatóval együtt egy fókuszált, előre meghatározott témával foglalkozunk – amely a tanácsadás fentebb is említett kereteinek is megfelel. A pszichológusaink empatikus és elfogadó környezetet biztosítva támogatják a hallgatókat majd abban, hogy elakadásaikat a belső és külső erőforrásaik kihasználásával kezelhessék.
Fontos kiemelni, hogy a pszichológiai tanácsadás nevével ellentétben nem egy egyirányú folyamat, hanem a hallgató és a pszichológus közös munkáját jelenti. Hisszük, hogy a hallgató a saját életének legjobb ismerője, és a tanácsadás ennek támogatására szolgál.
Hány alkalmas a tanácsadási folyamat?
Az adott tanácsadási folyamat alkalomszáma minden esetben egyéni megállapodás keretében történik. Egy hallgató az egyetemi évei során összesen 12 egyéni tanácsadási alkalmat vehet igénybe.
Milyen hosszú egy alkalom?
Az alkalmak minden esetben 50 percesek.
Hogyan tudom lemondani az alkalmat?
A tanácsadás időpontjának lemondására, módosítására a megadott email címen keresztül van mód, lehetőleg több nappal, de minimum 24 órával a foglalkozás tervezett kezdete előtt. Ellenkező esetben az alkalom elhalasztott alkalomnak minősül. A többi konzultációra váró hallgatóra való tekintettel kérjük, hogy ezeket a kereteket minden hallgató vegye figyelembe!
További lehetőségek
További egyetemi mentálhigiénés tanácsadásra az alábbi linken is tudsz jelentkezi:
https://oenonprofit.hu/tanacsadas/
KRÍZIS ESETÉN
Adódhatnak olyan helyezetek is, amikor azonnali segítségre van szükséged, esetleg veszélyben van a saját vagy mások épsége.
Azonnali, akut életveszély esetén minden esetben a mentők hívása a legadekvátabb segítség, hívd a 112-es segélyhívószámot, ahol mentőküldéssel is tudnak segíteni.
Ha úgy érzed, hogy a problémád kezelhetetlen, és elviselhetetlen nyomást gyakorol rád, és sürgősen szükséged van segítségre (pl. öngyilkossággal kapcsolatos gondolatok, súlyos hangulati problémák jelentkeznek), akkor az alábbi helyeken is kaphatsz segítséget:
www.ongyilkossagmegelozes.hu
Lelkisegély
ingyenesen hívható száma:
116-123
https://sos116-123.hu/
Kék vonal
(24 éves korig; telefonon, chaten és e-mailben is):
https://kek-vonal.hu/
Péterfy Krízis Ambulancia
https://peterfykh.hu/osztaly/pszichiatriai-osztaly-es-krizis-intervencio-43