További információk kérhetők:
Képzésvezető: Prof. Dr. Szabolcsi Róbert, szabolcsi.robert@bgk.uni-obuda.hu (+36-1-666-5349)
Felnőttképzési Központ
Képzésszervező: Kovácsné Füredi Enikő, kovacsne.eniko@bgk.uni-obuda.hu (+36-1-666-5450)
Jelentkezés:
Jelentkezés az online jelentkezési űrlap hiánytalan kitöltésével az alábbi elérhetőségen:
https://bgk.uni-obuda.hu/jelentkezesi-lap/
Kérjük minden esetben pontosan jelölje meg a kiválasztott szakot, amelyre jelentkezni szeretne!
Jelentkezési határidő: 2024. január 15.
Képzés kezdete: 2024. február
Információk:
Mintatanterv megtekintése
Képzési szerződés tájékoztató jellegű, a beiratkozáskor kitöltve átvehető, megtekinthető itt
Jelentkezés feltétele:
BSc vagy MSc (korábbi egyetemi vagy főiskolai) oklevél
- Betöltött 21. életév
- CEFR B2 szabvány szerint kiállított középfokú angol nyelvvizsga
- Part-MED Class 1 orvosi alkalmasságát igazoló dokumentum
- EASA ATP Integrált képzés megkezdéséhez szükséges kompetencia felmérő teszt teljesítése
A képzés célja:
Elsődlegesen az EASA Kereskedelemi Pilóta Engedély (CPL) és a hozzá tartozó műszerrepülési jogosítás, valamint hivatásos közforgalmi pilóta elméleti oklevél (ATPL theory) megszerzése. A képzés másik fontos célja, egy olyan posztgraduális képesítés megszerzése, amely kiegészíti a hallgatók meglévő szakképesítéseit, és hozzájárul a repülőiparágban történő elhelyezkedéshez, és az eredményes szakmai munkavégzéshez.
A legmagasabb szintű minőség elérése érdekében a jelenleg is folyó légitársasági pilótaképzés felsőoktatási posztgraduális integrációja rendkívül fontos. Az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar az oktatási-kutatási portfóliójának bővítése érdekében a légijármű üzemeltető szakmérnök képzésre, mint az egyik lehetséges kitörési pontra tekint. Ily módon, a képzés során a közforgalmi pilóta-hallgatók alapvető mérnöki szemléletmódot sajátíthatnak el, amelynek hasznát vehetik a későbbi hajózó-, vagy repülőműszaki karrierjük során is.
Képzési idő: rész idejű képzésben: 3 félév, 338 tanári kontaktóra;
Finanszírozási forma:önköltséges, az önköltségi díj 7 990 000 Ft/ félév
A képzés költségeihez magyar állampolgárságú hallgatók számára lehetőség van Diákhitel igénylésére.
Megszerezhető végzettség: Eredményes záróvizsga esetén hallgatóink oklevelet kapnak Légijármű üzemeltető szakmérnök vagy Légijármű üzemeltető szakember megnevezéssel, amely megnevezés a jelentkezéskor bemutatott oklevél alapján kerül besorolásra. A mérnöki BSc vagy MSc oklevelet bemutatók szakmérnökök lesznek, míg a nem mérnöki BSc vagy MSc oklevelet bemutatók szakemberek.
Megszerezhető kreditek száma:90 kredit
A képzés főbb területei:

Értékelési és ellenőrzési módszerek, eljárások:
A tantárgyak vizsgával, vagy évközi jeggyel zárulnak. A vizsgára bocsátás feltétele az aláírás megszerzése tantárgyanként.
A vizsga írásbeli, szóbeli, vagy írásbeli- és szóbeli is lehet. A harmadik félév során a hallgatók szakdolgozatot készítenek, amelyet az abszolutórium megszerzése után, záróvizsgán védenek meg. A záróvizsga elméleti tárgyaiból eredményes vizsgát kell tenni.
A korábban szerzett ismeretek, gyakorlatok beszámítási rendje:
A korábban hasonló-, vagy azonos rendszerben megszerzett krediteket az egyetem általános eljárási rendje szerint beszámíthatók. A tárgy esedékes féléve kezdetén, a hallgató kérésére, az index és megfelelő tematika alapján a tantárgyfelelős oktató tesz javaslatot a beszámításra.
A záróvizsgára bocsátás feltételei:
A záróvizsgára bocsátás feltétele a végbizonyítvány (abszolutórium) megszerzése. Végbizonyítványt a felsőoktatási intézmény annak a hallgatónak állít ki, aki a tantervben előírt tanulmányi és vizsgakövetelményeket teljesítette, az előírt krediteket megszerezte és szakdolgozatát beadta.
A záróvizsga részei:
A záróvizsga a szakdolgozat védéséből és a tantervben előírt tárgyakból tett szóbeli vizsgákból áll. A záróvizsgát a hallgatónak egy napon, folyamatosan kell letenni.
A záróvizsga szóbeli vizsgából áll, a felkészülési idő tantárgyanként 10 perc.