További információk
Képzésvezető: Dr. habil. Kollár Csaba PhD., tudományos főmunkatárs, kollar.csaba@uni-obuda.hu
Képzésszervező: Varga Eszter, varga.eszter@bgk.uni-obuda.hu (+36 30 119 6661)
A képzés saját weboldala: https://letesitmenyszak.hu/
Jelentkezés
Az online jelentkezési űrlap hiánytalan kitöltésével:
Kérjük minden esetben pontosan jelölje meg a kiválasztott szakot, amelyre jelentkezni szeretne!
Jelentkezési határidő: 2025. augusztus 15.
Képzés kezdete: 2025. szeptember
A szakirányú továbbképzésben szerezhető szakképzettség oklevélben szereplő megnevezése magyar nyelven:
- létesítménygazdálkodó és -üzemeltető szakmérnök
- létesítménygazdálkodó és -üzemeltető szakmenedzser
A szakirányú továbbképzésben szerezhető szakképzettség oklevélben szereplő megnevezése angol nyelven:
- Facility and Property Professional Engineer
- Facility and Property Professional Manager
A felvétel feltétele
Szakmérnök esetén:
A szakirányú továbbképzésre az a jelentkező vehető fel, aki legalább alapképzésben (vagy a korábbi képzési rendszerben legalább főiskolai szintű képzésen) szerzett szakirányú (biztonságtechnikai mérnök, mechatronikai mérnök, gépészmérnök, villamosmérnök, informatikus mérnök, kommunikációtechnikai mérnök) mérnöki oklevéllel és szakképzettséggel rendelkezik.
Szakmenedzser esetén:
Bármely felsőoktatási szakon szerzett BSc, vagy MSc (korábbi egyetemi, vagy főiskolai) oklevél
Képzési adatok
A képzési idő félévekben meghatározva: 2 félév
A szakképzettség megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma: 240 kredit
Finanszírozási forma: önköltséges, az önköltségi díj 320.000 (Ft/félév)
Munkarend: levelező
Mintatanterv
Mintatanterv elérhető a Tanulmányi Iroda aloldalán
A képzés célja
A létesítménygazdálkodó és -üzemeltető szakmérnök szakirányú továbbképzés célja,hogy részletes, korszerű és gyakorlatközpontú tudást adjon a hallgatóknak a létesítménygazdálkodás és -üzemeltetés komplex világában. A képzés során a diákok elsajátítják a domotika, a biztonságtechnika, az építészeti és műszaki alapismeretek, az épületgépészet és -villamosság, valamint az ingatlanjog területeit. A program külön hangsúlyt fektet a vezetési, kommunikációs és kockázatmenedzsment képességek fejlesztésére, továbbá bepillantást nyújt a tűz-, munka- és balesetvédelem, valamint az agilis projektmenedzsment módszertanokba. A tanterv a projektorientált tanulásra és a valós életbeli szituációk elemzésére épül, így a hallgatók képesek lesznek szakmérnökként hozzájárulni a létesítmények hatékony és fenntartható működtetéséhez.
A képzés főbb területei
bevezetés a domotikába, bevezetés a létesítményüzemeltetésbe, létesítménygazdálkodás, biztonságtechnikai ismeretek, építészeti és műszaki alapismeretek, épületgépészeti ismeretek, épületvillamossági és elektronikai ismeretek, épületinformatikai ismeretek, épületenergetika, épületdiagnosztika, létesítményüzemeltetés, vezetési-szervezési és kommunikációs ismeretek, tűz-, munka- és balesetvédelem, agilis projektmenedzsment, kockázatmenedzsment, ingatlanjogi ismeretek, projektfeladat.
A korábban szerzett ismeretek, gyakorlatok beszámítási rendje
A korábbi felsőfokú tanulmányok során ekvivalens tárgyakból szerzett ismeretek kreditértéke, beszámítására az Óbudai Egyetem Tanulmányi és vizsgaszabályzata alapján, a kreditátviteli eljárás keretében van lehetőség.
A záróvizsgára bocsátás feltételei
A záróvizsgára bocsátás feltétele a végbizonyítvány (abszolutórium) megszerzése. Végbizonyítványt a felsőoktatási intézmény annak a hallgatónak állít ki, aki a tantervben előírt tanulmányi és vizsgakövetelményeket – és szakdolgozatát bírálatra leadta – teljesítette, és az előírt krediteket megszerezte.
A záróvizsga részei
A záróvizsga a szakdolgozat védéséből, valamint a tantervben előírt tárgyakból (bevezetés a létesítményüzemeltetésbe, létesítménygazdálkodás, létesítményüzemeltetés) tett vizsgákból áll. A záróvizsgát a hallgatónak egy napon, folyamatosan kell letenni. A szakdolgozatot a hallgatónak 15 percben kell ismertetnie a vizsgabizottság előtt, illetve válaszolnia kell a szakdolgozat bírálója, valamint a vizsgabizottság által feltett kérdésekre.