Ergonómia és emberi tényezők szakember

További információk

Képzésvezető: Dr. Szabó Gyula, szabo.gyula@bgk.uni-obuda.hu
Képzésszervező: Dr. Jókai Erika, jokai.erika@bgk.uni-obuda.hu (+36 20 582 4994)

Jelentkezés

Az online jelentkezési űrlap hiánytalan kitöltésével:

Kérjük minden esetben pontosan jelölje meg a kiválasztott szakot, amelyre jelentkezni szeretne!

Jelentkezési határidő: 2025. január 20.

Képzés kezdete: 2025. február

A szakirányú továbbképzésben szerezhető szakképzettség oklevélben szereplő megnevezése magyar nyelven:

  • ergonómia és emberi tényezők szakértő

A felvétel feltétele

A szakirányú továbbképzésre az a jelentkező vehető fel, aki legalább alapképzésben (vagy a korábbi képzési rendszerben legalább főiskolai szintű képzésen) szerzett oklevéllel és szakképzettséggel rendelkezik.

Képzési adatok

A képzési idő félévekben meghatározva: 2 félév

A szakképzettség megszerzéséhez összegyűjtendő kreditek száma: 60 kredit (232 kontaktóra)

Finanszírozási forma: önköltséges, az önköltségi díj 300 000 Ft/félév (A következő évek képzési díja legfeljebb az előző évben megállapított képzési díj a KSH által előző évre vonatkozóan közzétett fogyasztói árindex-szel növelt összege lehet.)

Munkarend: levelező

Mintatanterv

 Mintatanterv elérhető a Tanulmányi Iroda aloldalán

A képzés célja

A szakirányú továbbképzés célja olyan kompetenciákkal rendelkező szakemberek képzése, akik képesek az ember és a rendszer többi elemeinek kölcsönhatását megértve, a releváns elméleteket, elveket, adatokat, módszereket a tervezés során az emberi jóllét és az általános rendszer-teljesítmény optimalizálására alkalmazni.

Értékelési és ellenőrzési módszerek, eljárások

A tantárgyak vizsgával, illetve évközi jeggyel zárulnak. A vizsgára bocsátás feltétele tantárgyanként különböző: írásbeli dolgozat, illetve egyéni feladat beadása egyaránt lehetséges. A vizsga írásbeli vagy szóbeli lehet. A második félév teljesítése során szakdolgozatot kell készíteni, majd az abszolutórium megszerzése után azt a záróvizsgán meg kell védeni, és a záróvizsga tárgyakból eredményes vizsgát kell tenni.

A korábban szerzett ismeretek, gyakorlatok beszámítási rendje

A korábban, hasonló témában szerzett érdemjegyet az egyetem általános eljárási rendje szerint számítjuk be, azaz a félév kezdetén, index alapján és megfelelő tematika alapján a tantárgyfelelős oktató tesz javaslatot a beszámítás lehetőségére.

A záróvizsgára bocsátás feltételei

A záróvizsgára bocsátás feltétele a végbizonyítvány (abszolutórium) megszerzése. Végbizonyítványt a felsőoktatási intézmény annak a hallgatónak állít ki, aki a tantervben előírt tanulmányi és vizsgakövetelményeket – szakdolgozat elkészítése kivételével – teljesítette és az előírt krediteket megszerezte.

A záróvizsga részei

A záróvizsga a szakdolgozat védéséből és a tantervben előírt tárgyakból tett szóbeli vizsgákból áll. A záróvizsgát a hallgatónak egy napon, folyamatosan kell letenni.
A záróvizsga szóbeli vizsgából áll, a felkészülési idő tantárgyanként legalább 20 perc.

A záróvizsga tárgyai: Ergonómiai alapismeretek, Ergonómia módszertani ismeretek

Időbeosztás

A képzés szeptemberben indul, félévenként 6 alkalommal pénteki és szombati napokon 9-17 óráig, a vizsgák szintén szombati napokon, egyeztetett időpontokban lesznek. 

Egyéb információk

A képzéssel kapcsolatban további információkat a megadott kapcsolattartói elérhetőségeken lehet kérni. A képzésre elsősorban olyan szakemberek jelentkezését várjuk, akik a munkaállomások, a munkakörnyezet, információs és informatikai környezet kialakításában, folyamatszervezésben vesznek részt/terveznek részt venni.