Diplomaátadó ünnepség 2024. nyár (alap- és mesterképzés)

2024. július 12-én került megrendezésre a Bánki Kar nyári diplomaátadó ünnepsége az Erkel Színházban. A jeles esemény a hagyományoknak megfelelően az elnökség méltóságteljes bevonulásával kezdődött, majd a Himnusz elhangzása után Balogh József levezető elnök, dékáni titkárságvezető köszöntötte a megjelent diákokat, kísérőiket, családtagjaikat és bemutatta az elnökség tagjait: Prof. Dr. Felde Imre ipari és üzleti kapcsolatokért felelős rektorhelyettes, Prof. Dr. Rajnai Zoltán dékán, Dr. Ancza Erzsébet oktatási dékánhelyettes, Dr. Horváth Richárd kutatási dékánhelyettes, Mondics-Kurmay Lívia oktatási igazgató, Kovács Zsombor HÖK elnök, Dr. habil Horváth Sándor prodékán, a Würth Alapítvány elnöke és Dr. Bencsik Attila címzetes egyetemi tanár, a Kiváló Mechatronikus díj alapítója.

Prof. Dr. Felde Imre köszöntőjét követően a Prof. Dr. Rajnai Zoltán, a Kar dékánja is megtartotta ünnepi beszédét, amelyet a nap fénypontja, az oklevelek átadása követett. Az idei félévben alapképzésen 9 fő Biztonságtechnikai és Had- és biztonságtechnikai mérnök végzett, 55 fő gépészmérnök és 31 fő mechatronikai mérnök. Mesterképzésen 11 fő biztonságtechnikai mérnök, 11 fő gépészmérnök és 38 fő mechatronikai mérnök végzett.

Kiemelésre kerültek azok a hallgatók, akik kitüntetéses oklevéllel végeztek, ők tanulmányaik során végig példamutató szorgalommal haladtak, vagyis a záróvizsgájuk minden tárgyából jeles eredményt értek el, szakdolgozatuk és valamennyi szigorlatuk osztályzata jeles. Ezt a teljesítményt értékelve diplomájuk mellett elismerő oklevelet is átvehettek:

  • Molnár Zoltán okleveles mechatronikai mérnök
  • Szántó Szabolcs okleveles gépészmérnök
  • Ujvári Ádám István okleveles biztonságtechnikai mérnök
  • Máj Miklós okleveles gépészmérnök, aki egyúttal duális oklevelét is átvehette

A Stipendium Hungaricum ösztöndíj keretében végzettek részére is átadásra kerültek az oklevelek, majd a hallgatói elismerések átadása következett.


Angyal Béla Hallgatói Nagydíj átadása

Az Óbudai Egyetem Szenátusa – Dr. Angyal Béla, a jogelőd Bánki Donát Gépipari Műszaki Főiskola alapító főigazgatója emlékére – 2013-ban Angyal Béla Hallgatói Nagydíjat alapított a Bánki Kar alap- és mesterképzéses hallgatói részére, a kiemelkedő tanulmányi és kutatási eredmény elismerésére.

A jelenlegi díjazottat a 2024. évben sikeresen záróvizsgát tett hallgatók közül az erre kijelölt Bizottság választotta ki. A díj oklevélből és pénzjutalomból áll.

A Bizottság döntése alapján idén az Angyal Béla Hallgatói Nagydíjat Tóth Máté gépészmérnök kapta.

Tóth Máté gépészmérnöki szakon, repülőműszaki szakirányon végzett. A bizottság indokolása szerint a teljes oktatási időszakban mutatott kimagasló előrehaladásával, 4-es fölötti tanulmányi átlagaival, valamint kiváló záróvizsga eredménye alapján érdemelte ki az Angyal Béla Hallgatói Nagydíjat. A februári diplomaátadó ünnepségen oklevele mellett a kiemelkedő tanulmányi eredményért járó elismerést is átvehette. Máté szeptembertől az egyetem Kandó Kálmán Villamosmérnöki Karán folytatja tanulmányait mechatronikai mérnöki mesterképzésen, a képzés után pedig erőművi rendszerek automatizálásával szeretne foglalkozni, ami elősegítheti az erőművek biztonságos működését. 


Würth Díj átadása

A hosszú ideje sikeresen működő Würth-cégbirodalomhoz tartozó Würth Szereléstechnika Kft. a társadalmi felelősségvállalás jegyében 1991-ben hozta létre a Reinhold és Carmen Würth Alapítványt.

Az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karát, illetve jogelődjeit 1993 óta támogatja az Alapítvány. Az Alapítvány fő tevékenységét egyetemi hallgatók rendszeres támogatása, a többszörösen hátrányos helyzetben lévő, gyermekotthonokban nevelkedő gyermekek nyári üdültetése, idősotthonok és beteg gyermekek fejlesztő programjainak támogatása jelenti.

Az egyetemi hallgatókat segítő program részeként rendszeres havi ösztöndíj jellegű támogatást kap 3 hazai felsőoktatási intézmény 2-2 szociálisan rászoruló, de jól tanuló hallgatója. Emellett az intézmények legjobb tanulmányi eredménnyel végzett 1-1 hallgatója Würth Tanulmányi Díjban részesül.

Az elismerő oklevelet, a tárgyjutalmat és a 150.000 Ft pénzjutalmat az Alapítvány kuratóriumának elnöke, Dr. habil. Horváth Sándor adta át. Idén Abd Alfatah érdemelte ki a Würth tanulmányi díjat.

Abd Alfatah a mechatronikai mérnöki szakon kezdte meg tanulmányait Stipendium Hungaricum ösztöndíjjal 2020-ban. Többször részt vett a Tudományos Diákköri Konferencián, ahol 3. helyezést ért el.  A Würth Alapítvány és a Bánki Kar ezzel az elismeréssel értékeli a teljes egyetemi időszaka alatt nyújtott nagyszerű tanulmányi eredményét, a februárban szerzett kitüntetéses értékelésű diplomáját. A téli diplomaátadó ünnepségen Kiváló tanulmányi eredményéért elismerő oklevelet is átvehetett. Diplomája megszerzése után szimulációs mérnökként lett gyakornok az Audi Hungariánál, ahová jelenleg pályázik teljes állásra.  Ezen kívül jövőre tervezi a mesterképzés megkezdését is mechatronikai mérnök szakon.

A díj átadását követően Dr. habil Horváth Sándor prodékán úr egy rövid beszédet tartott.


Kiváló mechatronikus díj átadása

A „Kiváló mechatronikus” díj a következő elismerés. A díjat 2015-ben 1 millió forinttal Dr. Bencsik Attila címzetes egyetemi tanár – a Mechatronikai és Járműtechnika Intézet korábbi igazgatója – alapította, a mechatronika alapképzési szak indításának 10. évfordulója alkalmából.

A kitüntetés évente egy alkalommal kerül átadásra azon friss diplomás nappali tagozatos mechatronikai mérnök részére, aki a záróvizsgán és teljes egyetemi tanulmányai alatt a legjobb tanulmányi eredményt érte el. A kiváló mechatronikus díj elismerő oklevéllel, emlékéremmel és 100.000.- Ft pénzjutalommal jár.

Az idei évben Pécsi Bence Sándor érdemelte ki a Kiváló Mechatronikus díjat.

Pécsi Bence a 2020/2021-es tanévben kezdte meg tanulmányait a Bánki Karon mechatronikai mérnöki szakon, ez év februárjában vette át oklevelét. Az utolsó két félévben az evosoft Hungary Kft.-nél gyakornokoskodott, amely azóta állandó munkahelye lett. Itt a Siemens ipari automatizálási termékeinek szoftveres tesztelésével foglalkozik.  

Még egyszer gratulálunk a kitüntetett hallgatóknak, további pályafutásukhoz sok sikert kívánunk!

A kitüntetések átadását követően a mérnöki fogadalomtétel következett, melyet hagyományaink szerint mindig az egyik díjazott olvas elő. Idén Máj Miklós gépészmérnök kapta e megtisztelő feladatot.

A fogadalomtétel elmondása után a hallgatók nevében Kovács Zsombor HÖK-elnök búcsúztatta a végzett Bánkisokat.

A diplomaátadó ünnepség karunk egyik legjelentősebb eseménye. A Bánki Kar hagyományai szerint a diplomaátadó ünnepségen kerül sor kitüntetések, címek, elismerések átadására – ezzel szeretnénk nagyrabecsülésünket kifejezni azon munkatársak részére, akik szakmai előmenetelükkel, illetve a kar érdekében végzett munkájukkal növelik a Bánki Kar hírnevét.

A jogelőd intézmények sikeres működéséért, a Bánki Kar hírnevének öregbítéséért, jelenlegi sikereinek megalapozásában végzett munkájukért a Kar dékánja köszönetét fejezte ki Dr. Palásti Kovács Béla és Dr. Horváth Sándor egykori kari vezetőinek, dékánjainak. Nagyrabecsülésünk és tiszteletünk jeléül részükre Bánki Emlékkitűzőt adományoztunk.

Az Óbudai Egyetem és a Bánki Kar érdekében végzett több évtizedes oktatói, kiemelkedő szakmai és vezetői tevékenységét, fáradhatatlanságát megköszönve dékán úr díszoklevelet és emlékkitűzőt adományozott Dr. Gáti József részére.

Gáti József jogelőd intézményünkben, a Bánki Donát Gépipari Műszaki Főiskolán 1975-ben szerzett gépgyártástechnológus üzemmérnöki diplomát, később pedig gépészmérnöki diplomát. A nemzetközi és európai hegesztőmérnöki oklevelét 2000-ben vette át.

Gáti József a szakmai pályafutásának kezdetétől az Óbudai Egyetem, illetve a jogelőd intézmények munkatársa: előbb tanszéki üzemmérnök, majd főiskolai tanársegéd, adjunktus, főiskolai docens, és 2008-tól címzetes egyetemi docens. Anyagtechnológiához kapcsolódó oktatói munkája mellett fontos kari és egyetemi vezetői tisztségeket töltött be: előbb főtitkár, majd kancellár, illetve intézményfejlesztési főigazgató, majd általános rektorhelyettes. Több szakmai szervezetben is meghatározó munkát végzett, illetve végez.

Századik szemeszterét kezdi az Óbudai Egyetem Bánki Karán.

Az elismerések átadását folytatva: dékán úr díszoklevelet és emléktárgyat adományozott Szokira Katalin részére.

Szokira Katalin 2013 óta vesz részt az Óbudai Egyetem életében. Kezdetben a Rektori Hivatal munkáját segítette, majd mint rektori asszisztens az Egyetem rektorának közvetlen munkatársa volt. Szervezte a rektor napi munkaprogramját, és kiváló nyelvtudásának köszönhetően részt vállalt az Egyetem nemzetközi kapcsolatainak működtetésében is.

Jelenleg a kari kutatás-fejlesztési és ipari projektek teljes körű adminisztrációját végzi, valamint az Anyagtudományi Doktori Iskola ügyeit kezeli. Precíz, gondos munkájára, szorgalmára mindig lehet támaszkodni, nagy odaadással és szaktudással látja el a feladatkörébe tartozó adminisztratív, ügyviteli és szervezési feladatokat.

Dékán úr díszoklevelet és emlékkitűzőt adományozott Széll Gábor tagkönyvtárvezető úr részére.

A Bánki Kar hallgatóinak napi életében részt vesznek az egyetem más szervezeti egységei is, így a Népszínház utcai campusban működő könyvtár is, amely évtizedek óta áll a hallgatók szolgálatában. A színvonalas szolgáltatásokért, a könyvtárban zajló programokért nagyon sokat tett és tesz Széll Gábor tagkönyvtárvezető, aki immár 30 éve kapcsolódik szorosan a karhoz. Nemcsak a könyvtárból lehet őt ismerni, hiszen többek között szórakoztató tájékoztatót tart a Gólyatáborokban, emellett sok éve népszerű a Kutatók Éjszakáján Szűcs Endre tanár úrral vitt hadtörténeti bemutatója, és a Bánki Donát Hagyományőrző Kör mentortanáraként a Nagyszakestély állandó szereplője.

Dékán úr Elismerő oklevelet adományozott a Kar érdekében huzamosabb időn át végzett eredményes és elkötelezett munkáját megköszönve az alábbi munkatársaknak:

  • Kis-Fürjes Georgina
  • Tanos Katalin
  • Révay Gabriella

A Diplomaátadó keretében köszöntöttük a kerek évfordulót elérő születésnapos, illetve nyugállományba vonuló munkatársainkat is:

Prof. Dr. Michelberger Pál

Prof. Dr. Michelberger Pál okleveles gépészmérnök diplomája mellett gazdasági mérnöki oklevelet is szerzett. 2015-ben habilitált, egyetemi tanári címét 2019-ben szerezte meg. A Bánki Karon angol és magyar nyelvű közgazdasági / menedzsment témájú tárgyakat tanít, emellett oktat az egyetem másik karán is, valamint a Biztonságtudományi Doktori Iskolában és az Információbiztonsági szakképzésen. A tavaly induló Kiberbiztonsági mérnöki alapszakunk alapításának támogatásában is részt vállalt.

Kis Ferenc

Kis Ferenc jogelőd intézményünkben, a Bánki Donát Műszaki Főiskolán végzett forgácsoló technológusként, majd rögtön az iparban helyezkedett el. Később aztán visszatért a Bánkira gyakorlatvezetőként, és immár 20 éve tevékenykedik a Gyártástechnológiai Intézeti Tanszéken, méréstechnikai szakterületen. A karon elvégezte a minőségbiztosítási szakmérnök képzést is. Évtizedek óta foglalkozik technikatörténettel, a Kutatók Éjszakáján tartott előadásai is ehhez kapcsolódnak.

Molnár Péterné nyugállományba vonuló munkatársunk

Molnár Péterné Eszter 2016-ban érkezett a Bánki Karra, a Mechatronikai és Járműtechnikai Intézet titkárságára, előtte az akkor Bólyai János Katonai Főiskolán, illetve a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen tevékenykedett mint ügykezelő, tanulmányi előadó. Az intézet nagyban támaszkodott adminisztratív tapasztalatára, kedves, mosolygós természetével a hallgatókkal is jó kapcsolatot ápolt.

Őszi nyugállományba vonulásának alkalmából köszönjük rugalmasságát és kitartását, és aktív pihenéssel eltöltött hosszú éveket kívánunk.

A Bánki Kar fontosnak tartja a nemzetköziesítési programban történő részvételt, külföldi hallgatók integrálását a képzéseibe. Ennek elősegítése érdekében a Kar nagykövete címet érdemelt ki Zhou Yongping és Szalontai László.

Karunkon már hagyomány, hogy az ilyen jeles ünnepi alkalmakkor köszönetünket és megbecsülésünket fejezzük ki azoknak a cégeknek, amelyek az elmúlt időszakban szakmai együttműködésükkel, támogatásukkal hozzájárultak ahhoz, hogy hatékonyabban, a valós ipari igényeknek megfelelően alakíthassuk képzéseinket.

Díszoklevelet és emléktárgyat vehetett át Vida Krisztián, a Power Belt Kft. műszaki és fejlesztési igazgatója.

A céggel több, mint 10 éves jó kapcsolatot ápolunk – ez napjainkra egyre erősebb és sokrétűbbé vált, mind anyagi, mind eszköztámogatásban is megnyilvánul. Ezúton is szeretnénk megköszönni mindazt a sok segítséget, rugalmas együttműködést, amelyet a kar egésze, és különösen az egyetemi Formula Student csapat és a Természettudományi és Alapozó tantárgyi Intézet kapott.

Az Egyetem és a Kar nevében gratulálunk az oklevelüket megszerző végzősöknek, a kitüntetetteknek, és kívánunk további nagyon sok sikert és jó egészséget!

Kívánjuk Önöknek, hogy életük során minden tervük teljesüljön, hogy örömet és boldogságot jelentsenek a munkával eltöltendő évek. Kérjük, hogy jó szívvel őrizzék meg és tartsák a kapcsolatot a Bánki Karral. Reméljük, hogy a jövőben majd az Önök által alapított cég lehet az egyik szakmai partnerünk, és akár gyermekük egy lehetséges hallgatónk.