Együttműködési Keretmegállapodást kötött a Linde Magyarország Anyagmozgatási Kft. és az Óbudai Egyetem Bánki Kara

Az elmúlt év végén kezdődtek meg a tárgyalások az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész- és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar, valamint a Linde Magyarország Anyagmozgatási Kft. (www.linde-mh.hu) között egy lehetséges jövőbeni szakmai együttműködés lehetőségéről.

A Linde Anyagmozgatási Kft. nagy teljesítményű, az ügyfelek egyedi felhasználási igényeire szabott anyagáramlási megoldásokat fejleszt, amelyekkel a felhasználók fenntartható versenyelőnyökhöz juthatnak. Világviszonylatban a vállalat az emelővillás targoncák és a raktártechnikai gépek egyik legnagyobb gyártója, több mint 50 éve példaértékű megoldásokat nyújt az anyagmozgató gépek, a flottakezelés, vezetéstámogató rendszerek és szervizajánlatok területén. A Linde több, mint 100 országban van jelen saját fióktelepeivel. A vállalat nemzetközi hálózatához Németországban, Franciaországban, Csehországban, az Egyesült Államokban és Kínában működő termelő- és összeszerelő gyárak, valamint több mint 700 értékesítési és szerviztelephely tartozik.

Ezen szakterületek rendkívül jól illeszkednek a kar képzési portfóliójához, a gyakorlati gépész, mechatronika és biztonságtechnikai mérnökképzés fejlesztéséhez. Február végén Dr. Horváth Richárd kutatási dékánhelyettes vezetésével egy kari delegáció vett részt egy gyárlátogatáson, ahol tartalmas, minden részletre kitérő bemutatkozás mellett a felek megerősítették együttműködési szándékukat.

Az Együttműködési Keretmegállapodás aláírására előzetesen március 12-én került volna sor, de sajnos a koronavírus járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet korlátozásai felülírták terveinket. A nyár eleji enyhítő intézkedések lehetővé tették, hogy a Cég vezetése is viszontlátogatást tegyen az Egyetemen. Ennek megfelelően 2020. június 17-én aláírásra kerülhetett az Együttműködési Keretmegállapodás, amelyen Prof. Dr. Rajnai Zoltán dékán és a Kar vezetése fogadta a Cég képviseletében – Pesthy Péter ügyvezető igazgató vezetésével – érkező 3 fős delegációt.

A megállapodás aláírásakor, ugyan egy negyedévet megcsúszva, de azonnal megindultak az egyeztetések, hogy tartalommal töltsük meg az együttműködést. Ennek első körben megfogalmazott lehetőségeit, a szeptemberben induló félévre a projektmunka tantárgyhoz meghirdetett témák, a kooperatív képzés meghirdetése, illetve az őszi TDK témafelhívásai jelenthetik. A felek megegyeztek abban is, hogy kölcsönösen tájékoztatják egymást az általuk szervezett szakmai konferenciák, továbbképzések és oktatások, illetve a K + F és egyéb pályázati lehetőségekről.

Reményeink szerint ennek a szakmai együttműködésnek legnagyobb nyertesei a hallgatók lesznek, akik egy újabb cég életébe nyerhetnek bepillantást, illetve az adott szakterülethez kapcsolódó gyakorlati problémák és feladatok megoldásának a lehetőségével is megismerkedhetnek.

Balogh József
dékáni titkárságvezető