Együttműködési Megállapodást kötött a Bánki Kar és a Patent Cégcsoport két biztonsági cége

Együttműködési Megállapodást kötött az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar és a Patent Cégcsoport két biztonsági cége

Az ÓE Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar kiemelt feladatának tartja, hogy minél szélesebb körű együttműködést alakítson ki az ipari és szakmai partnereivel. Mindezt közös oktatási programok szervezésével, szakmai gyakorlóhelyek biztosítására irányuló együttműködési keretek kialakításával kívánjuk megvalósítani. Ennek a munkának az egyik elemeként talált egymásra a győri székhelyű Patent Cégcsoport és a Bánki Kar.

A Patent Cégcsoport a nyugat-magyarországi régió legnagyobb biztonságtechnikai cége, működési területe és igazgatóságai megtalálhatók Győr, Zalaegerszeg, Sopron, Pápa, Mosonmagyaróvár és Tét településeken. A cégcsoport tevékenységi köre és szolgáltatásai lefedik a teljes biztonságtechnikai palettát, a távfelügyelet, riasztórendszerek, az élőerős védelem, pénzkíséret, rendezvénybiztosítás, vagyonvédelmi szoftverek, adatvédelem és az energiabiztonság területeit. A cégcsoport legnagyobb üzleti partnere a győri Audi Hungária Zrt. A Kar előkészítő tárgyalásokat folytatott az S.P. Vagyonkezelő Kft-vel és a PATENT ŐR Zrt-vel, a Cégcsoport két cégével.

Az „Együttműködési Megállapodás” aláírására – viszonozva a Karon tett látogatást, és eleget téve a cég vezérigazgatói meghívásának – 2018. május 25-én került sor. A Kar delegációját Prof. Dr. Kovács Tibor tanszékvezető vezette, a küldöttségben pedig helyet kaptak a szakma képviselői, név szerint Dr. Nagy Rudolf, Őszi Arnold és Balogh József.

Az aláírt „Együttműködési Megállapodás” a következő lehetőségeket segíti elő:

  • – Műszaki,- és biztonságtudományok területéhez kapcsolódó közös pályázatok, kutatás-fejlesztési projektek.
  • – Konferencia megjelenés, cégbemutató, szakmai kiállítás, állásbörze részvétel.
  • – Szakdolgozat és TDK téma kiírása, témavezetés.
  • – Céglátogatások, terepgyakorlatok szervezése, hallgatók fogadása 6 hetes szakmai gyakorlatra.
  • – Kooperatív képzés gyakorlati képzésében történő közreműködés.
  • – Projektmunka tárgyban való közreműködés.
  • – Programhoz kötött szponzoráció, díjak felajánlása, a Kar anyagi és eszközökkel történő támogatása.

A Cégcsoport és a Kar vezetése bízik abban, hogy a jövőben tartalommal tudják megtölteni a most aláírásra került megállapodást annak érdekében, hogy a képzési portfólióba tartozó szakok tanterveit és tantárgyait hatékonyabbá tegye, a valós technológiát és szervezeti kultúrát behozza az Egyetem falai közé, illetve növelje a hallgatók személyes fejlődésének lehetőségét.

Balogh József

mérnöktanár
dékáni titkárságvezető