A Bánki Kar munkatársai állami elismerésben részesültek nemzeti ünnepünk alkalmából, 2022. augusztus 19-én a Pesti Vígadó dísztermében.

Ezúton is szívből gratulálunk Prof. Dr. Cvetityánin Líviának, aki a Magyar Érdemrend Tisztikereszt (polgári tagozat) kitüntetésben részesült. Cvetityánin Lívia gépészmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, az Óbudai Egyetem professor emeritusa, a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karának nyugalmazott egyetemi tanára, a Biztonságtudományi Doktori Iskolájának vezetője.

Gratulálunk továbbá Prof. Dr. Réti Tamásnak, aki Magyar Érdemred Lovagkereszt (polgári tagozat) kitüntetést vehetett át. Réti Tamás gépész üzemmérnök, alkalmazott matematikus, a műszaki tudomány doktora, az Óbudai Egyetem professor emeritusa, a Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar Anyag- és Gyártástudományi Intézetének egyetemi tanára.

A Bánki Kar vezetése és munkatársai nevében, ezúton is szeretnénk kifejezni elismerésünket és nagyrabecsülésünket.