Események betöltése

• Ez az esemény elmúlt.

Nádas László emléktábla avatás

május 10 -14:00 - 16:30

A százhuszonöt éve született, NÁDAS LÁSZLÓ gépészmérnök, felsőipariskolai tanár, igazgatóra emlékezünk 2024 május 10-én (péntek) 14:00 órakor az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar földszinti tanácstermében, majd emléktáblát avatunk az udvaron a tanmalom helyén.

A Budapesti Állami Felsőipariskolában a malomipari szakemberek tanfolyami szintű képzése 1924-ben kezdődött. 1939 augusztusában Nádas tanár úr Németországba utazott a tanmalmok létesítésével és működtetésével kapcsolatos ismeretek bővítése céljából.
Nádas László a két évtizedes mérnöki és malompipari gyakorlat, valamint tanulmányútja során szerzett ismereteire alapozva, mint iskolaigazgató kezdte el a tanmalom kialakítását. Az iskola nyolcvanadik évfordulójára kiadott emlékkönyv szerint “Közép-Európa egyik legmodernebb és legnagyobb tanmalma” volt, később az önállósult malomipari technikum bázisa lett.

Dátum:
május 10
Időpont:

ÓE BGK – 1081 Budapest, Népszínház utca 8.