II. helyezést ért el egy hallgatónk a ZsetOn kvízversenyen

Második helyezést ért el Pegán Ádám, az Óbudai Egyetem Bánki Kar mechatronikai mérnöki szakos hallgatója, a március végén megrendezett ZsetOn – “Hangolódj rá a pénzügyekre” című országos versenyen. Az online kvízjáték több, mint 50 ezer diákot mozgatott meg. Hallgatónk a 19-24 éves korosztályban érte el ezt a kimagasló eredményt. A megmérettetés a diákok gazdasági ismeretét, pénzügyi tudatosságát hivatott fejleszteni. A játék nyerteseit elektronikai eszközökkel díjazták.

Kérdésünkre Ádám elmondta, hogy a versenyről egy barátjától hallott, és a nyeremények kapcsán gondolta úgy, hogy érdemes lenne belevágni. “16 kérdésre kellett válaszolni 16 perc alatt. A legtöbb feleletválasztós kérdés volt, de volt számolós is. A középiskolában kereskedelem és marketing szakos érettségit adó osztályba jártam, ezért úgy gondoltam, hogy van keresnivalóm a versenyen. Jelenleg a Bánkin tanulok mechatronikai mérnöki szakon. Tervezem, hogy alapszak után a mesterképzést gazdasági irányba veszem.” – foglalta össze Ádám a tapasztalatait.

Ezúton is gratulálunk neki a nagyszerű teljesítményért!