Látogatók a Tashkent University of Information Technology-ról

Üzbegisztán egyik legjelentősebb informatikai egyeteméről, a Tashkent University of Information Technoloy (TUIT)-ról érkezett delegáció 2024. szeptember 12-én a Bánki Karra.

Ferganában 2005 óta működik oktatási és kutatási központ, alapképzésen informatika és információs technológiák, távközlés, mesterszakon pedig számítógépes rendszerek és szoftverek területén folyik képzés. Közép-Ázsia és benne Üzbegisztán az egyik legfontosabb nemzetközi partnere az Óbudai Egyetemnek.

A vendégek a nap folyamán egyeztetést folytattak Rektor úrral, majd megtekintették az ÓE EKIK-et, és a nap zárásaként megismerkedtek a Bánki Kar portfóliójával is. Karunk részéről Prof. Dr. Rajnai Zoltán dékán, Dr. Ancza Erzsébet oktatási dékánheyettes és Mondics-Kurmay Lívia oktatási igazgató fogadták a delegációt.