NVKP_16-1-2016-0038

Projekt azonosító:

NVKP_16-1-2016-0038

Projekt címe:

Fröccsönthető polipropilén alapú tapadásközvetítő kompozitok fejlesztése járműtechnológiai alkalmazásokhoz

Projekt költsége:

1.413,370 millió Ft

Támogatási összeg:

1.034,820 millió Ft

Konzorciumvezető:

Richard Fritz Kft.

Konzorciumi tagok:

Óbudai Egyetem, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Data-Press Informatikai Kft.

Megvalósítás időtartama:

2016. december 1. – 2019. augusztus 31.

Projekt rövid összefoglalója

Az európai autóipar egyre gyorsabban és egyre jobb minőségű termékek előállítását igényli. Nem csak a motorok és a karosszéria elemek, de egyéb alkatrészek esetében is fontos a gyors, pontos termék-előállítás, ami a korábbihoz képest olcsóbb és esztétikusabb alkatrészeket eredményez.

A projekt célja egy olyan új, vegyszermentes, környezetbarát autóipari gyártástechnológia kialakítása, amely az üvegre fröccsöntési folyamat fejlesztésén keresztül képes csökkenteni a környezetterhelést, csökkenti a gyártási hibaszázalékot, a gyártási költségeket és tartós, gyorsan kivitelezhető jó minőségű termékeket garantál. A projekttel a közösség számára olyan elérhető fejlesztés valósult meg, mely teljesen vegyszermentes, környezetbarát technológián alapul, melynek széleskörű bevezetésével jelentősen csökkenthető a jelenlegi technológiából fakadó, gépjárművek gyártásánál és azok későbbi bontásánál keletkező környezetszennyezés.