3D hídépítő verseny a BGSZC Mechatronikai Technikumban

2023. november 24-én rendezték meg a IV. Országos 3D Hídépítő versenyt az újbudai BGSZC Mechatronikai Technikumban, amelyre mint minden alkalommal, Laky Zoltán, az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar Természettudományi És Alapozó Tantárgyi Intézet oktatója bocsátotta az iskola rendelkezésére saját fejlesztésű szakítógépét a 3D nyomtatással készült hídszerkezetek törésére.

A középsikola és a Bánki Kar közötti együttműködés egyik eleme, hogy ugyanez a gép méri a szerkezetek teherbírását a tésztahíd-építő háziversenyeinken és a Tésztahíd-építő Világbajnokságunkon is.

Ezúton is gratulálunk a diákok versenyen elért eredményeihez, a versenyről készült videó itt tekinthető meg, a képgaléria pedig itt.

HelyezésTerhelhetőség kgCsapat neveFelkészítő tanárIskola
1. helyezés221,0Csiha 3DHarangi ZsoltBerettyóújfalui SzC Csiha Győző