’56-os megemlékezés Karunkon

2019. október 22-én Karunkon megemlékezést tartottunk az 1956-os forradalom és szabadságharc hőseinek tiszteletére. Az ünnepséget számos kolléga tisztelte meg, és sok hallgató is megállt erre a pár percre az I. emeleti Aulában.

A Himnusz után Illyés Gyula – Egy mondat a zsarnokságról című versét hallgattuk meg felvételről a szerző előadásában, majd Bekő Bálint, a Hallgatói Önkormányzat elnöke tartotta meg ünnepi beszédét. Szavaiban kiemelte ’56 egyik fontos üzenetét a mai fiatalság, a középiskolákban, egyetemeken tanulók számára, amely így szólt: „a szabadság tudja leginkább biztosítani az elme szárnyalását, a kreativitást, tehát azt a közeget, amelyben a mérnökök, a tudós emberek, illetve az élet minden területén alkotók létezhetnek és kibontakozhatnak. Ez az alapja az egyénen túl a nemzet fejlődésének”.

Az ünnepi beszédet követően Szabó Erik, Karunk hallgatója trombitán adta elő Nini Rosso és Guglielmo Brezza Il Silenzio című művét. A mélyen átélt, nagyon szép előadást követően elhelyeztük az emlékezés koszorúit. A Kar részéről dr. Ancza Erzsébet oktatási dékánhelyettes és Barta Andrea dékáni hivatalvezető, a Hallgatói Önkormányzat részéről Bekő Bálint HÖK elnök és Brabanti Kristóf alelnök hajtott fejet, majd az 1948-52-es technikumi osztály képviseletében Csőke Antal tiszteletbeli polgárunk, valamint Szatmári Árpád és Baranyai Péter koszorúzta meg az Emlékhelyet.

A megemlékezést a Szózat zárta.