Átadásra került a Kaposvári Tudományos és Innovációs Parkhoz kapcsolódó Okosotthon Oktató központ és kutató-fejlesztő laboratórium

A kaposvári fejlesztések első ütemeként átadott látogatóközpont és bemutatótér a SMART HOME rendszerek IoT eszközeit és alkalmazásait mutatja be, célja egyrészt a hallgatók részére a műszaki képzés népszerűsítése, másrészt hogy elősegítse a SMART megoldások kutatását, egyéni vagy csoportos tesztelését, egyedi technológiák alkalmazás-vizsgálatát, valamint a mobil robottechnológiák megismerését.

Prof. Dr. Kovács Levente rektor meghívására üzbég és kazah partneregyetemek (a kazahsztáni Karaganda State Technical University, D. Serikbayev East Kazakhstan Technical University és L.N. Gumilyov Eurasian National University, valamint az üzbegisztáni Tashkent Instutute of Chemical Technology) küldöttségei érkeztek, és minden, az Egyetem Napjához kapcsolódó rendezvényen, így a laboravatókon is részt vettek.

A Bánki laborátadáson Prof. Dr. Rajnai Zoltán, Karunk dékánja kifejtette: az Óbudai Egyetem Okosipari Tudományos és Innovációs Park kaposvári és budapesti központjainak létrehozásával az egyetem elsődleges célja olyan okosipari kutatás-fejlesztési és innovációs szinergiák alkotása, amelyek Ipar 4.0 fókuszú interdiszciplináris területeket ötvöznek és képesek mindkét régióban az ipari partnerekkel közös kutatás-fejlesztési és innovációs feladatok megoldására.

Az eseményen beszédet mondott Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkár; előadást tartott Dr. habil. Laufer Edit intézetigazgató, egyetemi docens; Kálmán Gergely, az Okosotthon Kft. ügyvezetője és Eszes Tamás, az OX-IT Kft. ügyvezetője, aki előadása végén egy Boston Dynamics „robotkutyát” irányítva mutatta az utat a külföldi vendégek számára előkészített vacsorához. A fogadáson a Bartók Táncegyüttes adta elő zenés-táncos folklór műsorát.