Átadásra kerültek a pedagógusnapi kari dicséretek

A 2021. június 16-i Igazgatótanácsi értekezlet 0. napirendi pontjaként került sor a pedagógusnapi kari dicséretek, illetve a törzsgárda oklevelek átadására.

Dékáni dicséretben részesült Dr. Ráthy Istvánné, Felker Péter és Dr. Barányi István.

Ráthy Istvánné Györgyi 2016-ban került a Bánki Karra egyetemi docensként, de ezt megelőzően is a felsőoktatásban tevékenykedett. 2020-tól az Anyagtechnológiai Intézeti Tanszék vezetője, illetve a pandémia időszakában ezzel párhuzamosan az Anyag- és Gyártástudományi Intézet megbízott igazgatója is. 1981-ben szerezte a Miskolci Egyetemen okleveles gépészmérnöki diplomáját, illetve orosz-magyar szakfordító oklevelét.

Szerkesztő mérnökként, szerszámszerkesztő mérnökként dolgozott ipari vállalatoknál, majd 1993-tól 27 éven át a Debreceni Egyetemen oktatott (intézeti mérnök, főiskolai adjunktus, főiskolai docens, főiskolai tanár minőségben, illetve 2013-2016 között tanszékvezetőként).

A Bánki Karon Anyagismeret, Mérnöki anyagok c. tárgy oktatását végzi, valamint a Diplomatervezés I., II. c. tárgyak tárgyfelelőse.
Kedves, barátságos személyisége hamar megszerettette közvetlen és távolabbi munkatársaival egyaránt. A Bánki Kar fejlődése érdekében sokat vállal, a hallgatók sorsát szívén viseli, de munkatársaiért is kiáll.
A koronavírus-helyzet alatt végzett kiemelkedő és áldozatos munkájáért, Pinke Péter intézetigazgató távollétében az AGI példamutató vezetéséért dékáni dicséretben részesült.

Felker Péter 1988 szeptember 1-je óta dolgozik a Bánki Kar Mechatronikai és Járműtechnikai Intézetében, illetve annak jogelőd intézményében, de már ezt megelőzően hallgatóként is Bánkis volt, 1985-1988 között általános gépészmérnök hallgatóként koptatta a padokat. Munkakörébe tartozóan a gépészeti tervező programok oktatási feladatait látja el, szakdolgozatot konzultál, valamint laborvezetőként az Informatika és a Pneumatika laborok gépparkját tartja karban, biztosítja a zavartalan működés feltételeit. Emellett az intézet dolgozóinak informatikai hibaelhárítását is ő végzi, ami a pandémia idején a megfelelő informatikai háttér biztosításában is kulcsfontosságú volt, mind az intézeti adminisztráció megnövekedett terheinek kezelésében, mind az online oktatás feltételeinek biztosítása tekintetében.

Fáradhatatlanul segédkezik a záróvizsgák és az intézet, illetve a kar által szervezett konferenciák, valamint az online értekezletek technikai hátterének biztosításában, a kapcsolódó anyagok elkészítésében. Ő végzi az intézeti projektekhez az anyagbeszerzést, karbantartást, tanácsadást, valamint leltárnyilvántartóként is tevékenykedik. Péter stabil pillére az intézetnek, és a karnak, segítségére mindenki számíthat, aki hozzá fordul a problémájával. A vírushelyzet idején nyújtott kiemelkedő szerepvállalásának, több évtizedes pályafutásának elismeréseként dékáni dicséretben részesült.

Barányi István 2000-ben szerzett gépészmérnök-mérnöktanár diplomát az Óbudai Egyetem jogelőd intézményében, a Budapesti Műszaki Főiskola Bánki Donát Gépészmérnöki Főiskolai Karán. Ugyanitt kapta meg 2002-ben minőségügyi szakmérnök oklevelét. 2008-ban okleveles gépészmérnök a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gépészmérnöki Karán, és 2017-ben nyerte el a Phd címet. 2002 óta dolgozik az Egyetem Bánki Karán, először tanársegédként, 2017-től egyetemi adjunktusként. Oktatói tevékenysége rendkívül széles kört ölel fel: a gépész, had- és biztonságtechnika, villamosmérnöki és menedzser képzésekben BSc és MSc szinten több tárgy oktatásában vesz részt.

Kiemelkedő az oktatók közül a hallgatókkal való kapcsolattartás, szakdolgozat konzultáció területén. Saját munkájára igényesen tekintve folyamatos megújulásra, tananyagfejlesztésre koncentrált, hogy hallgatóinak a legújabb technológiák mentén adja át tudását.
A Covid-19 járvány kezdetétől önként vállalta, hogy segít az oktatási anyag digitális változatának elkészítésében mind a tavaszi, mind az őszi félévre vonatkozóan, így támogatva a kollégák hatalmas és nélkülözhetetlen tudásának átörökíthetőségét a megváltozott oktatási környezetbe. Ennek is köszönhetően az érintett idősebb kollégák is hatékonyan tudtak részt venni az online oktatásban. Önkéntes segítségével nagyban hozzájárult az online oktatás sikerességéhez a Bánki Karon.
Kiemelkedő oktatói tevékenységének, szakmai hozzáállásának elismeréseként dékáni dicséretben részesült.

Bánki Plakett elismerést kapott Dr. habil Besenyő János.

Az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 35 éves közalkalmazotti jogviszonnyal: Haraszti Ferenc, Nikitscher Tamás

Az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 30 éves közalkalmazotti jogviszonnyal: Langer Ingrid

Az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 25 éves közalkalmazotti jogviszonnyal: Stein Vera

Az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 20 éves közalkalmazotti jogviszonnyal: Lantos Zoltán, Dr. Laufer Edit

Az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 15 éves közalkalmazotti jogviszonnyal: Féth Györgyi, Kőműves Katalin, Laky Ildikó, Prof. Dr. Ruszinkó Endre

Az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 10 éves közalkalmazotti jogviszonnyal: Márkos Szilárd Attila, Prof. Dr. Rajnai Zoltán

Minden munkatársunknak köszönjük az elvégzett áldozatos munkáját és szívből gratulálunk az elismeréséhez!