HIKVISION Hungary látogatás és adomány az Óbudai Egyetem Bánki Karának

A gyakorlati biztonságtechnikai oktatás fejlesztésében és a biztonságtechnikai labor kiépítésének folyamatában újabb jelentős lépést tettünk.

2019. december 18-án a HIKVISION Hungary 3 fős delegációja tett látogatást egyetemünkön. A látogatás keretében a gyakorlati biztonságtechnika oktatás fejlesztéséhez közel 200.000,-Ft értékben egy Hikvision DS 7208 NVR-t, egy DS2CD2125 kamerát és az eszközök összekötéséhez egy HIKVISION PoE Switchet adományozott a cég a kialakítás alatt álló biztonságtechnikai labor számára. Egyúttal kinyilvánították az együttműködési szándékukat az Óbudai Egyetem Bánki Karával.

Miért fontos mérföldkő ez a számunkra?

A HIKVISION az innovatív biztonsági termékek és megoldások egyik vezető szállítója a világon! A Hikvision Kínában, Hangcsou központjában található. Jelenleg több mint 34000 alkalmazottat foglalkoztat, ebből több mint 16000 fő a kutatás-fejlesztési mérnök. A társaság évente az éves árbevételének 7-8%-át fekteti kutatás-fejlesztésbe a folyamatos termék innováció érdekében. A HIKVISION egy teljes, többszintű K+F rendszert hozott létre, amely magában foglal minden műveletet a kutatástól a tervezésig, fejlesztésig, tesztelésig, műszaki támogatásig és szolgáltatásig. K+F csapatok globálisan működnek, ideértve a K+F központokat Montrealban és Londonban valamint öt kínai városban.

A cég termékei közismertek a magyar piacon is, ezért fontos, hogy a hallgatóink első kézből, közvetlenül a gyártótól jussanak információkhoz. Így egyrészt a hallgatók számára naprakész tudásanyagot tud biztosítani az egyetem, másrészt az együttműködéssel lehetővé tehetjük, hogy a hallgatók a gyakorlatban is megismerjék a cég termékeit.

Palkó Márton
intézeti mérnök