MASCO Kft. látogatás és adomány az Óbudai Egyetem Bánki Karának

2019. december 11-én a MASCO Kft. népes delegációja, Czető Renáta ügyvezető igazgató és Szentandrási-Szabó Attila műszaki igazgató vezetésével tett látogatást a Bánki Karon. A Cég képviselőit Prof. Dr. Rajnai Zoltán dékán és a Kar Biztonságtechnikai Intézeti Tanszék vezetése, illetve Szabó Lajos a REMOK Alapítvány elnöke fogadta.

A Masco Kft. meghatározó biztonságtechnikai és kapuautomatizálási nagykereskedés Magyarországon, mely itthon és a környező országokban 1992 óta látja el európai, ázsiai és amerikai biztonságtechnikai és kapuautomatizálási termékek képviseletét. A Cég folyamatos és dinamikus fejlődését a vevőkkel való odaadó törődése és a bevezetett minőségbiztosítási rendszere segítette, melyek piacvezetővé tették mindkét piaci területen.

A látogatás keretében a gyakorlati biztonságtechnika oktatás fejlesztéséhez közel 500.000,-Ft értékben egy Provison-ISR CCTV szettet adományozott a cég a kialakítás alatt álló biztonságtechnikai labor számára. Az adománnyal a biztonságtechnikai mérnökképzés gyakorlati oktatásának fejlesztéséhez járult hozzá a MASCO Kft., mellyel interaktívabb és hatékonyabb képzést lehet biztosítani a jövő mérnök generációjának. A kapcsolatfelvételt nagyban segítette a MASCO Kft. Műszaki Osztályvezetője, Benkő-Kurucz Tímea, aki maga is az Óbudai Egyetem intézményében töltötte diákéveit.

A MASCO Kft. a jövőben is szeretne kooperálni az Óbudai Egyetem Bánki Karával, és más eszközök biztosításával támogatni a nebulókat, például: Behatolás- és tűzjelző rendszerrel, ezzel is elősegítve, hogy a hallgatók egy átfogó képet kaphassanak a biztonságtechnika széleskörű megoldásaiból, valamint gyakorlati oktatás keretein belül megtanulják beüzemelni, használni és karbantartani a majdani munkájuk során szükséges eszközöket.

A cég termékei közismertek a magyar piacon is, ezért fontos, hogy a hallgatóink első kézből, közvetlenül a gyártótól jussanak információkhoz. Így a hallgatók számára naprakész tudásanyagot tud biztosítani az egyetem. Az együttműködéssel lehetővé válik, hogy a hallgatók a gyakorlatban is megismerjék a cég termékeit.

Balogh József
dékáni titkárságvezető