Jó hangulatban, érdekes programokkal telt a 4. Bánki Nyári Egyetem

Ezen a héten került sor az Óbudai Egyetem Bánki Kar negyedik Nyári Egyetemi programjára augusztus 6-9. között. A középiskolások számára szervezett program során a diákok bepillantást nyerhettek oktatási portfóliónkba, érdekes előadásokat hallgathattak meg oktatóink és céges partnereink közreműködésével az első két online megrendezett napon, majd csütörtökön Szolnokra látogatottunk velük a MH Kiss József 86. Helikopterdandár bázisára, ahol Békési Bertold alezredes úr vezetett körbe minket, melyet ezúton is köszönünk! A hallgatók megnézték a tanhangárt, kipróbálhatták a Mi-17 és a taktikai harcászati szimulátort, valamint megtekinthették a legújabb Airbus H145M és H225M helikopter típusokat. Csütörtökön este grillezésre került sor a Bánki belső udvarán, így finom vacsorával és kötetlen beszélgetéssel zártuk a napot.

Pénteken ismét személyes programra került sor, ezúttal a laborjainkat, műhelyeinket nézhették meg a diákok, meglátogatták a BT labort, a Nagyműhelyt, a PLC és Robotika labort, a Pneu Labs műhelyt és a Formula Student telephelyét. A túrát követően a Hallgatói Önkormányzat által készített ebéd elfogyasztása következett, majd a szerdai kvízjáték okleveleinek átadása. Nagyon örülünk, hogy a középiskolások jól érezték magukat, minden programba nagy kedvvel vetették bele magukat, és jó volt látni, hogy péntek délután még az udvaron maradtak kötetlenül beszélgetni. Reméljük, hogy minél többen jelentkeznek majd hozzánk a következő években, félévekben.

Köszönjük szépen oktató kollégáinknak a részvételt: a csütörtöki napon Illés Mihály, Ráczi Viktor, Dietrich Péter, Varga Bence, Bokodi Ábel, Tóth Zsombor és Szántai Leó, az online napokon pedig: Dr. Soós Enikő, Nagy Attila, Dr. Czifra György, Dr. Nagy István, Dr. Hell Péter, Magyarkuti József és Kovács Zsombor.
Köszönjük továbbá céges partnereinknek: Tomoga Zoltán (HEXAGON), Dr. Répás József (ALVERAD), Szalay Zsolt (OBO BETTERMAN), Albert Viktor (FESTO), Polonyi Tibor (DSC Hungária).
Köszönjük szépen a szervezést Barta Andreának, Trunk Dánielnek és a Dékáni Hivatal, valamint a Hallgatói Önkormányzat tagjainak a lebonyolítást, előkészületeket.