Kari munkatársaink lektorálták a NetMenők programot

A Bánki Kar két munkatársa, Dr. habil. Kiss Gábor, egyetemi docens, a Bánki Kar Gépészeti és Biztonságtudományi Intézet igazgatója és Beke Éva, egyetemi tanársegéd, Erasmus koordinátor voltak tagjai annak a lektorcsapatnak, akik segítettek a Palo Alto Networks NetMenők című programjának elkészítésésben. A  program célja, hogy a gyermekekben óvodás kortól kezdve 14-15 éves korig bezárólag az információbiztonsággal kapcsolatos tudatosságot kialakítsa és elmélyítse, annak érdekében, hogy az internet és a digitális eszközök használata során a lehető legnagyobb biztonságban legyenek. A NetMenők program néhány interaktív feladata a Zer0 Day-en került bemutatásra, amely egy alapvető kiberbiztonsági videótárként szolgál, azaz a különböző témákban készült tartalmakat, előadásokat és kerekasztal beszélgetéseket bármikor, tartalomjegyzék szerűen el lehet érni és le lehet játszani.

A program rövid bevezetőjét, amelyben Rónaszéki Gábor programfelelős és Dr. Kiss Gábor beszélgetnek, alább tudják megtekinteni:

A további videók itt érhetők el: https://0day.hu/videotar/#netmenok