Sikeresen lezajlott az ÓE BGK és az MTT konferencia-sorozatának 3. része

2021. november 30-án, a korábbi alkalomhoz hasonlóan ismét online formában került megrendezésre a Magyar Természettudományi Társulat és az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar konferencia-sorozatának 3. felvonása a Magyar Tudomány Ünnepe keretében.
„A jövő nagy kihívása: kiberbiztonság és kiberhadviselés” harmadik etapján a 2009-ben hódító útjára indult blockchain és bitcoin témakörét körbejárva izgalmas előadásokra került sor, szó volt a crypto valuta történetéről, felhasználási lehetőségeiről, veszélyeiről, a technológia alkalmazhatóságáról a SMART települések rendszerének kialakításában.

A konferencia-sorozat szervezői Prof.Dr.Rajnai Zoltán, PhD, a Bánki Kar dékánja és Dr. Tardy János, PhD, az MTT ügyvezető elnöke voltak.

Az eseményen az alábbi előadásokra került sor:

Rajnai Zoltán: „Mi a crypto-valuta, hogyan “bányásszák?”
Nagy Attila: „Bitcoin-blockchain”
Sándor Barnabás: „Blockchain technológia alkalmazhatóságának vizsgálata okosvárosok kialakításánál”
Ujváry Patrik Richárd: „Blokklánc és DeFi”

Az előadások utólag is visszanézhetők a Bánki Kar YouTube oldalán az alábbi lejátszási listában: