Kulináris élvezetek az egyetemi főzőversenyen

Több, mint 20 egyetemi csapat alkotta azt a színes mezőnyt, amely múlt pénteken, 2023. június 9-én a kezdeti esős idő ellenére nekifogott a főzésnek. A finomabbnál finomabb marhapörköltek illata megtöltötte a Bánki udvarát – és egy kicsit az épületet is – az éppen vizsgázó és vizsgáztató hallgatók és kollégák legnagyobb örömére. Az Óbudai Egyetem főzőversenyén indult hivatalos Bánkis csapat is – Prof. Dr. Szabolcsi Róbert vezetésével – a Bánki Chefs, valamint szurkolhattunk a Bánki Szakkollégium és a Bánki HÖK csapatának is, Prof. Dr. Rajnai Zoltán Dékán úr pedig a Dékánok Csapatát erősítette.

Minden team ügyesen és gyorsan elkészült, az ételek kiváló minősége és finom íze pedig azt mutatja, hogy igen, még ebben is jeleskedünk! 🙂 Ezúton gratulálunk a részt vevő kollégáknak és hallgatóknak, köszönjük, hogy csapataikkal a Bánkit erősítették.

A kóstolás során nagyon szépen megterített asztalokkal, igazi vendégvárással találkozott a zsűri. A főzőverseny első helyezését a “Marha-Jó-Projekt” csapat érte el, míg második helyet szerzett a KÁK vitézek. Harmadik helyen zárt a “Marhajó”, különdíjat pedig a “Nyald meg a kanalam” csapat kapott. Ezúton is gratulálunk a helyezéseikhez!