Mutasd az utadat! közlekedésépítési tehetségprogram

Elindult a Magyar Út- és Vasútügyi társaság MAÚT30 rendezvénysorozata keretében megvalósuló tehetségkutató programja, a MAÚT30 NextGen.

A pályázatra felsőbb osztályos középiskolás és egyetemista fiatalok jelentkezését várják, akár olyan témával, amit már máshol bemutattak (tanulmányi verseny, TDK, diplomaterv), vagy olyan ötletekkel, amelyek ebben a programban debütálnának. Nem kell nagy dologra gondolni, egy-egy lokális közlekedési ötlet, vagy technológiai variáció is érdekes lehet, a programban majd segítünk megtalálni a fiataloknak azokat a szakembereket, akiknek segítségével jobban el tudnak mélyülni a választott témában. Ha a téma már jobban kidolgozott (TDK), akkor pedig abban tudnak segíteni, hogy a prezentálás legyen profibb és gyakorlottabb. A kiválasztott témákat kidolgozó fiatalok részt vehetnek a MAÚT30 Nemzetközi Tudományos Szimpózium konferencián, ahol védett közegben és kellő bátorítással, támogatással szakmai közönség előtt is megmutathatják a projektjüket. A legjobbak pedig pénzjutalomban részesülnek.

Bővebb információk és jelentkezés a nextgen.maut.hu oldalon érhetők el.