Számítógépes hajótervezés a komárnói hajógyárban – beszámoló Dr. Czifra György előadásáról

2023. október 18-án, 14:00 órakor az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar Tanácstermében a Közlekedéstudományi Egyesület meghívására Számítógépes hajótervezés a komárnói hajógyárban címmel tartott nagy sikerű előadást Dr. Czifra György gépészmérnök, hajóépítő mérnök, Óbudai Egyetem mestertanár. A rendezvényen részt vettek a Közlekedéstudományi Társaság Hajózási Tagozatának tagjai, Csobay Balázs tagozati elnök és Tauszik Viktor tagozati titkár urak vezetésével.

Az előadás témája a 1992-2000 évek közötti Szlovák Hajógyárban akkor zajló fejlesztések eredményeit, a legmodernebb számítógépes hajótervezési technikákat bemutató rövid időutazás volt. Dr. Czifra György gépészmérnök, hajótervező mérnök színes előadásában bemutatta azokat az eredményeket, amit a vezetése alatt a mérnökök csapata elért, illetve elkalauzolta a vendégeket azon rögös úton, amely a kiváló, a világpiacon méltó helyet elfoglaló teherhajók tervezéséhez és gyártásához vezetett. A nagy múltú hajógyár jelenleg kisebb úszóművek gyártásával foglalkozik, erősen csökkentett kapacitással. Hagyományaihoz híven azonban még ma is képes olyan hajókat vízrebocsátani, mint a Balatonon üzembe helyezett új komp és katamarán.