Szimpózium a Fuzzy Alapú Mérnöki Rendszerekről – SzaFARi 2024

A szimpózium időpontja: 2024. május 17.

A fuzzy alapú rendszerek méltán népszerűek a mérnöki feladatok megoldásában, hiszen képesek intelligens rendszert létrehozva hatékony megoldást nyújtani komplex, illetve optimalizálási problémák esetén. Képesek nehezen számszerűsíthető adatokkal dolgozni és kezelni az adatokban, valamint a kiértékelésben rejlő bizonytalanságot, pontatlanságot, szubjektivitást. A szimpózium célja alkalmat adni a hallgatók fuzzy következtetési rendszerekhez kapcsolódó projektmunkáinak bemutatására. A megvalósított feladatok sokfélesége lehetőséget ad a fuzzy megközelítés mélyebb megismerésére, sokszínűségének bemutatására.

A konferenciára benyújtott cikkek a Bánki Közlemények különszámaként jelennek meg.

A konferencia részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Határidők:

Regisztráció: 2024. április 30.

Cikk benyújtás: 2024. május 15.

További információk:

Szervező: Óbudai Egyetem, Mechatronikai és Járműtechnikai Intézet

Társszervezők: Szabadkai Műszaki Szakfőiskola, Szerbia

Újvidéki Egyetem, Szerbia

Donja Gorica Egyetem, Montenegró

Támogatók: Magyar Fuzzy Társaság

Magyar Tudományos Akadémia, Gépszerkezettani Bizottság, Mechatronikai Albizottság