Újabb sikeres versenyt teljesített a Formula Student csapat

Egy rövid beszámolóval készültünk a Formula Student Alpe Adria versenyről, ahová 2024. augusztus 20-án érkeztünk meg, és izgatottan vágtunk bele a versenyhetünk előkészületeibe. A csapat azonnal nekilátott a munkának: felállítottuk a kempinget, előkészítettük a pit-et és megpróbáltunk részt venni a driver egress számban, amelyet végül másnapra kellett halasztanunk.

A következő nap a mechanical scrutineeringgel kezdődött, ahol bár találtak néhány javítandó hibát, gyorsan megoldottuk őket. Négy pilótánk sikeresen teljesítette a driver egress-t, ami nagy megkönnyebbülést hozott. Csütörtökön folytattuk a javításokat, majd délután sikerrel vettük a tilt, brake és noise teszteket, amelyek során éreztük, hogy minden egyes lépéssel közelebb kerülünk céljainkhoz.

Pénteken a practice areaban kezdtünk, ami után mentünk az acceleration és skidpad versenyszámokon, ahol sikerült mért időket elérnünk. Ugyanezen a napon tartottuk meg a Cost and Manufacturing, Business Plan Presentation és Engineering Design előadásainkat, amelyek során nagy megtiszteltetésünkre Vincenzo Bevilacqua is ellátogatott hozzánk.

Szombaton a pályabejárás után, néhány műszaki kihívás ellenére sikeresen teljesítettük az autocross versenyszámot is, majd részt vettünk egy közös fotózáson. Vasárnap az endurance során 13 kört teljesítettünk, de egy technikai hiba miatt nem tudtuk folytatni a versenyt. Ennek ellenére pozitívan zártuk a hetet, és Vincenzo Bevilacqua elismerő szavai is megerősítettek minket abban, hogy jó úton járunk.

Az esemény díjátadó ceremóniával és búcsúbulival zárult, majd másnap összepakoltunk és elindultunk haza. Nagyon büszkék vagyunk a csapatra, és mindenki munkáját nagyra értékeljük, amit az Alpe Adria alatt végeztek.

Hajdu Bence György