„60 évesek” találkozója a Bánkin

2024. május 8-án tartották osztálytalálkozójukat a Bánki Donát Gépipari Technikum 1964-ben végzett diákjai a Bánki Karon. Ez alkalomból az aulában elhelyezett tablójuknál koszorút helyeztek el volt tanáraik és diáktársaik emléke előtt tisztelegve.

Az éves rendszerességgel találkozó volt diákok az Egyetem első jogelőd intézménye alapításának 145. jubileumi évében felidézték emlékeiket, egy-egy diákcsínyt, és órai pillanatokat idézve, kiemelve a technikum nyújtotta alapos és maradandó tudást, a kiváló felkészültségű tanárokat, gyakorlati oktatókat.

Frissítő mellett áttekintést hallhattak az Egyetem elmúlt évtizedei történelmi pillanatairól, a Bánkiban megindult fejlesztésekről, a korábbi „Technológiai Iparmúzeum” épületegyüttesének újra birtokbavételéről.

A 60 éves találkozó alkalmából Barta Andrea dékáni hivatalvezető emléklapot adott át a résztvevőknek.

Dr. Gáti József