Elérhető a II. Bánki-HAAS országos CNC programozási versenyről készült kisfilm

2023. november 10-e jelentős nap volt az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Kar életében. Ezen az esős pénteki napon vette kezdetét a személyes részvétellel – a Magyar Tudomány Ünnepe keretében – rendezett II. Bánki – HAAS országos CNC programozói verseny. A verseny szervezésére, a díjak vásárlására a Gene HAAS Alapítványnál megpályázott és elnyert 15 000 Eurós támogatásból került sor. A küzdelembe 12 csapat nevezett be, akik a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, a Pannon Egyetem, a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kar, a Széchenyi István Egyetem, a Debreceni Egyetem Műszaki Kar és a házigazda, egyben rendező Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar hallgatói közül kerültek ki.

Az eseményről készült after movie a Kar hivatalos YouTube csatornájára került feltöltésre, alább megtekinthető: