Kína Napja az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karán

Az Óbudai Egyetemen tanuló kínai hallgatók közötti kapcsolatok elősegítése, a tanulmányi és élettapasztalatok cseréje, valamint a kínai egyetemek és az Óbudai Egyetem jövőbeni együttműködési lehetőségei érdekében 2023. szeptember 26-án a Bánki Karon került megrendezésre az Óbudai Egyetem első Kína Napja. A konferencia hibrid formában zajlott a Bánki Kar új „J” épületszárnyában.

A résztvevők (felszólalásuk sorrendjében):

Prof. Dr. Gulácsi László tudományos rektorhelyettes nyitóbeszédében sok szeretettel üdvözölte a jelenlévőket és röviden ismertette az Óbudai Egyetem jelenlegi helyzetét és a rangsorolás terén elért kiváló eredményeit.

Bial Tibor, nemzetközi ügyekért felelős főigazgató azt javasolta a kínai diákoknak, hogy minél jobban ismerjék meg az Óbudai Egyetemet és hallgatóit, valamint Budapestet és Magyarországot. Hozzátette: tudásukkal, tapasztalataikkal segíthetnek azoknak a hallgatótársaiknak, akik egyetemünkre szeretnének jönni tanulni is bemutatni minket.

Prof. Dr. Rajnai Zoltán a Bánki Kar dékánja köszöntötte a hallgatóságot, majd prezentációjában bemutatta a Kar méltán híres történelmét, valamint betekintést engedett az oktatásba és a pezsgő hallgatói életbe.

Ezután Chen Kun úr, a Kínai Népköztársaság Magyarországi Nagykövetsége Oktatási és Kulturális Iroda tanácsadójának beszéde következett, amelyben kiemelte Magyarország és Kína kapcsolatának fontosságát az oktatásban. Jiao Chao úr, a Central and Eastern Europe – China Science and Technology Exchange Association elnöke beszédében bemutatta a Magyarország és Kína közötti kapcsolatok elmélyítését szolgáló munkáját, kiemelve három nagy horderejű innovációs versenyét, amelyek kiváló gyakorlati lehetőségeket jelenthetnek az Óbudai Egyetem hallgatói számára. Li Jianhao úr, a Chinese Students and Scholars Association elnöke a közös hallgatói tevékenységek létrehozását javasolta.

A konferencián részt vettek:

Mr. Norbert Bencze (Vice president for foreign affairs, DOSZ ambassador), Mr. Li Boyuan (a Central European Trade and Logistics Cooperation Zone munkatársa és a Chinese Students and Scholars Association in Hungary elnöke, a BGE mesterképzéses hallgatója), Mr. Song Yang (BDI doktorandusz hallgató); Mr. Cen Xuanzhen (BDI doktorandusz hallgató); Mr. Asiru (online, ÓE mesterképzéses hallgató); Ms. Urangua Lkhagvasuren (ÓE mesterképzéses hallgató); Ms. Xie Qiongzhen (online, ÓE mesterképzéses hallgató); Ms. Zhang Jinfeng (ÓE mesterképzéses hallgató); Ms. Du Yuwei (ÓE mesterképzéses hallgató); Mr. Zhang Qiaolin (BDI doktorandusz hallgató); Mr. Chen Hairong (BDI doktorandusz hallgató); Ms. Wu Yue (BDI doktorandusz hallgató), valamint további résztvevők a Magyar-Kínai Baráti Társaságtól, az Óbudai Egyetem és más egyetemek kínai hallgatói, valamint az Óbudai Egyetem oktatói és munkatársai.

Ms. Wu Yue