2023. szeptember 7-én Dr. Czifra György és Dr. Mikó Balázs kollégák részt vettek a Pozsonyi Műszaki Egyetem Anyagtechnológiai Karán Nagyszombatban (Materiálovotechnologická Fakulta v Trnave,  Slovenská Technická Univerzita Bratislava, SK) megrendezett DWEL – Digital Wellbeing for Higher Education Lecturers – Digitális jólét felsőoktatási oktatók számára elnevezésű nemzetközi konferencián.
A konferencia témája a COVID 19 világjárvány oktatókra és kollégákra gyakorolt ​​hatása volt. Az oktatás területén ugyanis megjelent egy új probléma, az úgynevezett digitális túlterheltség, amelyet súlyosbított a sok esetben gyenge szervezeti HR-támogatás.

A COVID-19 világjárvány felgyorsította a digitális átállást a felsőoktatási intézményeken belül, ami az online/távoktatás széleskörű és gyors elterjedéséhez vezetett. Az online oktatásra való áttérés rugalmasabbá teheti úgy a tanítás, mind a tanulás folyamatát. A konferencián elhangzott előadások a távoktatási formák megértését és formáinak ismertetését tűzték ki célul. Több előadás foglalkozott a járvány elején inkább vészhelyzeti oktatásnak nevezhető jelenséggel, annak következményivel, illetve sikeres megoldások és oktatási formák is bemutatásra kerültek. Elemzések hangzottak el azzal kapcsolatban, hogy miként lehet úrrá lenni a távmunka terhein anélkül, hogy ez negatív következményekkel járna a tanítási folyamat mindkét résztvevőjének komfortérzetére, digitális jólétére, hiszen az oktatók minden korábbinál nagyobb kockázattal szembesülnek a digitális túlterhelés vagy a kiégés következtében. Dr. Czifra GyörgyA Gyártóberendezések és rendszerek tantárgy projekt alapú távoktatásának tapasztalatai” címmel nagy érdeklődéssel kísért előadásában bemutatta, hogyan sikerült megoldani a digitális oktatásra való átállást és milyen hallgatói tapasztalatokkal találkozott a megvalósítás során. Az előadás nagyon pozitív fogadtatásban részesült, rengeteg kérdés és hozzászólás igazolta a téma jelentőségét és aktualitását.