Lezajlott a XXIII. Őszi Biztonságtechnikai Szimpózium

2018. november 20-án lezajlott a XXIII. Őszi Biztonságtechnikai Szimpózium, melyet Dr. Drégelyi-Kiss Ágota docens, kutatási dékánhelyettes nyitott meg 9 órakor. A változatos előadások során megismerhettük a 25 éves biztonságtechnikai mérnökképzés alapításának körülményeit, az alapításban, a képzés támogatásában és az oktatásban részt vevők tapasztalatait. Az eseményről készült fényképek az esemény saját oldaláról érhetők el.

A program első előadása a Kamara és a képzés kapcsolatáról szólt Dr. Fialka György, a Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara elnökének előadásában. A képzés alapításáról Dr. Kósa Csaba, ny. főiskolai tanár és alapító beszélt. A képzési igényre adott választ pedig Dr. Kiss Sándor világította meg a közönség előtt.

A kávészünetet követően a Kandó alapításban betöltött szerepéről beszélt Dr. Lukács György ny. egyetemi docens, őt követte Prof. Dr. Berek Lajos egyetemi tanár a mesterképzés előkészítéséről szóló előadásával. “A biztonsággal kapcsolatos képzés” az NKE RTK-n címmel tartott beszámolót Dr. Szabó Csaba adjunktus. A képzésben eddig részt vettekről sok érdekes statisztikai adatot hallhattunk Dr. habil Berek Tamás egyetemi docens és Dr. Szűcs Endre adjunktus tolmácsolásában, majd magáról a képzés hallgatói oldaláról értekezett Dr. Pető Richárd adjunktus.

A második kávészünet után Papp Róbert, a Magyar Biztonsági Fórum Egyesület elnöke tartotta meg előadását “A fórujm tevékenysége a képzés érdekében” címmel. Az egyesület támogatási lehetőségei a hallgatóknak megnevezésű előadását ezt követően tartotta meg Szigeti Lajos a Fegyveres Őrök Szakmai Egyesületének elnöke. A nap utolsó előadását Szabó Lajos, az Alapítvány a Rendvédelmi és Magánbiztonsági Oktatásért és Kutatásért kuratóriumi elnöke tartotta meg “Az alapítvány munkája a hallgatókért” címmel.

Egy órától az elismerések átadása következett, majd a zárszó után állófogadáson vehettek részt a jelenlévők.

Az esemény kapcsán készült elektronikus emlékkönyvet a Gépészeti és Biztonságtudományi Intézet weboldalán tekinthetik meg az érdeklődők.

Elismerésben részesültek:

1. Dr. habil Palásti Kovács Béla