Tanulmányi kirándulások a tavaszi félévben

Az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Kar gépészmérnök harcjármű-technika specializáción tanuló hallgatóival a félév során kettő szakmai kiránduláson vettünk részt.
A szakmai kirándulások a Korszerű harcjárművek tantárgyhoz szorosan kapcsolódtak.

Az első kirándulás Budapesten volt 2024. március 19-én a GAMMA Zrt.-nél. A kiránduláson a hallgatók meghallgatták a Zrt.-ről Zsitnyányi Attila vezérigazgató úr előadását. Az előadásban sok információ hangzott el a KOMONDOR járműről. Az előadást követően a vezérigazgató úr bemutatta a Zrt. telephelyét. A látogatás dinamikus bemutatóval ért véget, melynek során a Zrt. telephelyén lévő tesztpályán tapasztalhattuk meg a KOMONDOR járműben ülve annak menettulajdonságait.

Vezérigazgató úr részére ezúton is köszönetünket fejezzük ki, hogy lehetővé tette a látogatást, megtartotta a színvonalas előadást és lehetővé tette a KOMODOR mélyebb megismerését.

A második kirándulás a Biztonságtechnikai Szakkollégium támogatásával Tatán volt 2024. április 19-én MH Klapka György 1. Páncélosdandár nyílt napján, amelyen a Biztonságtudományi Szakkollégium és a Biztonságtudományi Doktori Iskola hallgatói közül is több fő jelen volt.

A dandár eszközei mellett, amerikai katonák által bemutatott eszközöket is megnéztük. Az eszközök közül több harcjármű (Leopárd 2A7HU, Leopárd 2A7 harckocsik, PzH 2000 önjáró löveg, Gidrán) mozgását is megfigyeltük.

A telepített tábori javítóműhelyben megnéztünk egy Leopárd 2A4 harckocsi nyitott motorterét, valamint a harckocsi toronyba is be lehetett mászni.

A javítóműhelyben és a mögött elhelyezett logisztikai technikai eszközökről kaptunk részletes információkat Gyarmati Gábor alezredes úrtól. Ezeket ezúton is nagyon köszönjük!

A két szakmai kiránduláson a gépészmérnök harcjármű-technika specializáción tanuló hallgatók olyan információkat kaptak, amelyek a tanteremben nem adhatók át. A kiránduláson a vendéglátóink lelkiismeretesen segítették a haditechnikai eszközök megismerését.

Dr. Szűcs Endre