A McLaren főhadiszállásán járt a Formula Student csapatunk

2024. májusában az Egyetem Formula Student csapata – az Óbuda University Racing Team – lehetőséget kapott, hogy megtekintse a McLaren Formula 1-es istálló központját Wokingban, Angliában.

Az utat Dr. Molnár Ildikó a Bánki Kar egyetemi docense szervezte. A gyárlátogatáson lehetősége volt a csapatnak interaktív módon megismerni a McLaren történetét a kiállított Formula 1-es versenyautókon és az utcai szupersportautókon keresztül. Számos olyan műszaki érdekességet csodálhattak meg a hallgatók, amelyek inspirációt adtak a következő autó fejlesztéséhez.

Az utazás hete mondhatni tökéletesen záródott, mivel a McLaren pilótája Lando Norris, azon a héten nyerte meg az első Formula 1-es versenyét a Miami Grand Prix-n!

Hajdu Bence György
operatív osztályvezető