Folyamatban az Óbudai Egyetem és a Laterex Építő Zrt. kutatási projektje

2017-1.3.1-VKE-2017-00031 azonosító számú, “Nagy pontosságú burkolat vizsgáló mérési technológia alapjainak kutatási programja” című projekt megvalósítása keretében egy olyan eszköz és egy olyan eljárás kutatása zajlik, ami a jelenleginél lényegesen pontosabban, nagy sebességgel és sokkal több paraméter vizsgálatával képes képet alkotni egy aljzatról, vagy bármilyen padlóról.

A projekt a legkülönfélébb kutatási területeket érinti, egy autonóm robot szenzorhálózatának összekapcsolási lehetőségeitől egészen annak pályakijelölési mechanizmusának kutátásán át, a gép informatikai hálózatát érintő kérdésekig bezárólag.

A projekt megvalósulása konzorciumi formában történik a Laterex Építő Zrt. és az Óbudai Egyetem hatékony együttműködésében. A sikeres kutatási és fejlesztési tevékenység megvalósulását a szakterület elismert hazai képviselői biztosítják.