Bánkis elismerések az EU-PED 2021-en

Pedagógusnap alkalmából az Óbudai Egyetem Szenátusa az idén is megrendezte az EU-PED Pedagógusnapi Ünnepséget, a pandémiás helyzetre tekintettel erősen csökkentett személyes részvétellel, részben online platformon 2021. június 7-én. Az esemény, tiszteletadás a magyar nyelvű felsőoktatásban részt vevő pedagógusoknak, egyúttal a Kárpát-medencei magyarság összetartozásának kifejezése is.

Az ünnep mindig kiváló alkalmat teremt arra, hogy az Egyetem polgárai tisztelegjenek a magyar nyelvű felsőoktatásban határainkon innen és túl részt vevő pedagógusok munkája, az oktatás folyamatát támogató-segítő munkatársak naponta végzett tevékenysége előtt; egyúttal az Óbudai Egyetem elismeréseinek, díjainak átadására is különleges teret biztosít.

Az Óbudai Egyetem Bánki Kar munkatársai az alábbi kitüntetésekben részesültek:

Az Óbudai Egyetem Szenátusa Címzetes egyetemi docensi kitüntető címet adományozott Őri Istvánnak.

Az Egyetem rektora Arany Emlékgyűrűt adományozhat mindazon személyek részére, akik az Egyetemmel folytatott együttműködés révén az oktató-nevelő tevékenységet hathatósan segítették, illetve segítik, valamint az Egyetemen, illetve jogelődjeiben hosszú időn keresztül – legalább tíz éven át – kifejtett tevékenység elismerését szolgálja.

Óbudai Egyetem Arany Emlékgyűrűt kapott Dr. Szabó József Zoltán, aki 34 év ipari és 30 év oktatási gyakorlattal a háta mögött a BGK Mechatronikai és Járműtechnikai Intézetben tanszékvezetői, intézetigazgató-helyettesi feladatokat lát el. Jelentős oktatói és szakmai tapasztalattal rendelkezik, részt vett az Egyetem elismertségét növelő ipari kapcsolatok kialakításában.

Munkatársi cím adományozható az Egyetem azon alkalmazottai részére, akik legalább öt éve az Intézményben dolgoznak, és tartósan magas színvonalú és kiemelkedő munkát végeznek. Munkatársi címet kapott: Nagyné Halász Erzsébet.

Az Egyetem rektora Rektori Dicséretet adományozhat azon közalkalmazott részére, aki több éven keresztül az Egyetem érdekében színvonalas, eredményes munkát fejtett ki, vagy ezzel egyenértékű rendkívüli teljesítményt nyújtott. Rektori közalkalmazotti dicséretet kapott Prof. Dr. Pokorádi László Károly.

Az Egyetem rektora rektori elismerő oklevelet adományozott Prof. Dr. Dusza Jánosnak.

Törzsgárda kitüntető címek

Az Egyetemen, illetve jogelődjeinél 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40 éves és annál magasabb, 5 évenként emelkedő, folyamatos munka-, illetve közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkező és közmegbecsülésre érdemes tevékenységet folytató dolgozók részére Törzsgárda tagság adományozható.

Az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 35 éves közalkalmazotti jogviszonnyal: Haraszti Ferenc, Nikitscher Tamás

Az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 30 éves közalkalmazotti jogviszonnyal: Langer Ingrid

Az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 25 éves közalkalmazotti jogviszonnyal: Stein Vera

Az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 20 éves közalkalmazotti jogviszonnyal: Lantos Zoltán, Dr. Laufer Edit

Az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 15 éves közalkalmazotti jogviszonnyal: Féth Györgyi, Kőműves Katalin, Laky Ildikó, Prof. Dr. Ruszinkó Endre

Az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 10 éves közalkalmazotti jogviszonnyal: Márkos Szilárd Attila, Prof. Dr. Rajnai Zoltán

Minden munkatársunknak köszönjük az elvégzett áldozatos munkáját és szívből gratulálunk az elismeréséhez!

Elismerésben részesültek más szervezeti egységhez tartozó, de a Bánki Karon tevékenykedő munkatársaink is:

Gereöffy Árpád (Kancellári Dicséret)
Pethő István (Kancellári Dicséret és az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 10 éves közalkalmazotti jogviszonnyal)
Prohászka Judit (az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 25 éves közalkalmazotti jogviszonnyal)
Visnyei László (az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 20 éves közalkalmazotti jogviszonnyal)
Cseh Valéria (az Óbudai Egyetem törzsgárda tagja 10 éves közalkalmazotti jogviszonnyal)

Köszönjük elvégzett áldozatos munkájukat és szívből gratulálunk elismerésükhöz!