ERASMUS hallgatói csereprogramon a kiberbiztonsági mérnöki alapszak hallgatói. Látogatás a Studio Present cégnél.

A Bánki Kar kiberbiztonsági mérnöki alapszak hallgatói három hónapos csereprogram keretében a szabadkai Műszaki Szakfőiskolán tanulnak. A képzésük keretében a Szakfőiskolán hálózati és programozási ismereteket, adatbiztonsággal és kiberbiztonsággal kapcsolatos tantárgyakat hallgatnak, valamint robotikai és információbiztonsági gyakorlatokon vesznek részt a projektfeladatok megoldásai során.

Az Erasmus oktatási csereprogram keretében, gyakorlati tapasztalatszerzés céljából meglátogatták a helyi neves Studio Present céget.

A látogatás során megismerték a vállalat profilját, szakmai tevékenységét, meglátogatták  laboratóriumaikat, a munkahelyeket és szakmai előadásokat hallgattak meg.

Az előadók: Malatenszki Dávid (Információs igazgató) és Nagy Viktor (Mobil alkalmazás fejlesztő). A látogatást a Bánki Kar óraadó tanára, a Biztonságtudományi Doktori Iskola oktatója, a Szabadkai Műszaki Szakfőiskola tanára, prof. dr. Čović Zlatko szervezte meg.

Zlatko Čović